Lursoft news

Fizisko personu – komercķīlu devēju skaits pērn sarucis par 17,03%

2011. gada 20. janvāris

Lursoft apkopotie dati liecina, ka pērn kā komercķīlu devēji reģistrētas 3 710 juridiskas un 1 067 fiziskas personas.

Salīdznot ar 2009.gadu, pērn juridisko personu – komercķīlu devēju skaits pieaudzis par 4,21%, savukārt fizisko personu – komercķīlu devēju skaits turpinājis sarukt (-17,03%). Jāpiebilst, ka krīzes iespaidā pēdējos trīs gados komercķīlu ņēmēju – fizisku personu skaits samazinājies gandrīz 20 reizes (2007.gadā – 19 291, 2010.gadā – 1 067).

Komercķīlu devēju skaita sadalījums

Krīzes gados būtiski mainījusies komercķīlu devēju struktūra – ja 2007.gadā fiziskās personas sastādīja 71,26% no visiem kredītņēmējiem, tad pagājušajā gadā to īpatsvars bija vien 22,33%.

Jāatzīmē, ka komercķīlu reģistra statistika nesniedz informāciju par visiem kreditēšanas gadījumiem, jo ar nelielu kredītu izsniegšanu šobrīd nodarbojas ļoti daudzi uzņēmumi, kuri savus darījumus komercķīlu reģistrā nereģistrē.

Lai arī 2007.gadā reģistrēts lielākais komercķīlu devēju skaits, komercķīlu kopējā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa (maksimālā summa) savu augstāko punktu sasniegusi 2009.gadā, kad tā sastādīja 14,64 miljardus latu. Salīdzinot ar 2009.gada augsto rādītāju, pērn reģistrēts ievērojams kritums – komercķīlu maksimālā summa samazinājusies par 33,47%.

Komercķīlu kopējā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa

Papildu informācija:

Lursoft Komercķīlu statistikas: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Komerckilas

Komercķīlu reģistrs: http://www.lursoft.lv/komerckilu_registrs.html

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.