Lursoft news

Pēdējos divos mēnešos ievērojami pieaugusi Ģirta Valda Kristovska publicitāte

2010. gada 29. novembris

Lursoft Laikrakstu bibliotēkas www.news.lv līdz šim apkopotie publicitātes pārskati liecina, ka fizisko personu topa augstākās vietas vienmēr ieņem premjerministrs, valsts prezidents un Rīgas domes vadošās amatpersonas, taču pēdējie divi mēneši topa augšgalā ieviesuši zināmas korekcijas. Proti, pēdējos divos mēnešos pašreizējam ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim reģistrēta augstākā publicitāte šogad, apsteidzot gan finanšu un ekonomikas ministrus, gan Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

Šogad Ģirta Valda Kristovska vārds pieminēts 1 318 rakstos, no kuriem vairāk kā puse (698) bijuši pēdējos divos mēnešos. Jāpiebilst, ka šogad Ģirta Valda Kristovska vārds presē bijis pieminēts jo īpaši bieži, jo, salīdzinot ar pagājušo gadu, pašreizējā ārlietu ministra publicitāte pieaugusi par 83,56% (2009.gadā Lursoft Laikrakstu bibliotēkā reģistrēti 718 raksti, 2008.gadā – 845).

Neskaitot oktobri un novembri, “Pilsoniskās savienības” (PS) valdes priekšsēdētājam gana augsts publicitātes reitings bijis arī šī gada maijā – 128 raksti. Likumsakarīgi, ka Ģirta Valda Kristovska publicitātes pieaugums pavasarī sakrīt ar laiku, kad tika dibināta politisko partiju apvienība “Vienotība” (26.04.2010.). Maijā Ģirts Valdis Kristovskis lielākoties nācis klajā ar savu viedokli par to, kā būtu jārīkojas, lai uzlabotu Latvijas konkurētspēju un ekonomisko situāciju kopumā, proti, PS valdes priekšsēdētājs izteicies, ka stiprai Latvijai nepieciešamas spēcīgas pašvaldības.

Ģirta Valda Kristovska publicitāte 2010.gadā

Sākot ar oktobri Ģirta Valda Kristovska publicitātei vērojama tendence pieaugt jo īpaši strauji – salīdzinot ar septembri, oktobrī jaunā ārlietu ministra publicitāte pieaugusi 3,5 reizes, savukārt šomēnes (līdz 26.11.2010.) Lursoft Laikrakstu bibliotēkā fiksēti jau 465 raksti. Oktobrī Vienotības pārstāvju publicitāti vairoja gan notikušās Saeimas vēlēšanas, gan sarunas par valdības veidošanu. Ilgstošu sarunu rezultātā tika nolemts, ka jaunajā sasaukumā Kristovskis pildīs ārlietu ministra pienākumus, lai arī pirms tam pats Kristovskis bija izteicies, ka labprāt uzņemtos ekonomikas ministra pienākumus.

Novembrī, neilgi pēc valdības apstiprināšanas, portālā pietiek.com tika publiskota Kristovska sarakste ar ārstu Aivaru Sluci, kurā ārsts izteicies, ka viņš nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem . Pēc ilgstošām diskusijām un situācijas komentēšanas masu medijos, PS ārstu A. Sluci no savu biedru saraksta izslēdza, savukārt Saeimā tika lemts jautājums par uzticības izteikšanu Ģirtam Valdim Kristovskim – 51 deputāts nobalsoja pret ārlietu ministra demisiju.

Tāpat arī šomēnes presē atspoguļotas Ģirta Valda Kristovska pirmās ārvalstu vizītes – Briselē Vienotības pārstāvis tikās ar A. Rasmusenu un K. Eštoni, savukārt Igaunijā tikās ar kaimiņvalsts ārlietu ministru U. Paetu, prezidentu T. H. Ilvesu un premjerministru A. Ansipu.

* publicitāte par periodu no 1. – 26.novembrim

Papildu informācija:

Lursoft Laikrakstu bibliotēka: www.news.lv

Lursoft Publicitātes indekss: http://news.lv/publicity

Ģirta Valda Kristovska publicitāte: http://news.lv/publicity/Kristovskis-Girts-Valdis

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*