Lursoft news

Līdz 15.decembrim var pieteikties mikrouzņēmuma nodokļa likmei

2010. gada 23. novembris

Ekonomikas ministrija atgādina, ka tiem uzņēmumiem, kas no 2011.gada 1.janvāra vēlas iegūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, līdz 2010.gada 15.decembrim Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz pieteikums, kurā tas apstiprina nodokļa maksātāja atbilstību Mikrouzņēmumu nodokļa likumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem attiecībā uz nākamo taksācijas periodu.

Saskaņā ar Mikrouzņēmumu nodokļa likumu, mikrouzņēmums ir tiesīgs izvēlēties maksāt mikrouzņēmuma nodokli, ja tas atbilst likumā noteiktajiem kritērijiem, t.sk:

  • dalībnieki (ja tādi ir) ir fiziskās personas;
  • apgrozījums kalendārajā gadā nepārsniedz 70 000 latu;
  • darbinieku skaits jebkurā brīdī ir ne lielāks par pieciem.

Svarīgi atcerēties – ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm sabiedrībām.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs ir tiesīgs mainīt izraudzīto mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu un kļūt attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju, taču ne agrāk kā pirms attiecīgā taksācijas perioda beigām.

Kā zināms, mikrouzņēmuma nodoklis ietver valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu par mikrouzņēmuma darbiniekiem, kā arī uzņēmumu ienākuma nodokli vai mikrouzņēmuma īpašnieka iedzīvotāju ienākuma nodokli par mikrouzņēmumu saimnieciskās darbības ieņēmumu daļu. Mikrouzņēmuma nodokļa likme ir 9% no apgrozījuma jeb saimnieciskās darbības ieņēmumiem.

Papildu informācija:

LR Ekonomikas ministrija par Mikrouzņēmumu nodokļa likumu

Mikrouzņēmumu nodokļa likums

 

Informāciju sagatavoja: LR Ekonomikas ministrija

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*