Lursoft news

Jāņi aktīvi iesaistās uzņēmējdarbībā

2010. gada 22. jūnijs

Lursoft apkopotie dati liecina, ka Latvijā patlaban darbojas vienlīdz daudz organizāciju, kuru nosaukumos ir ietverti vārdi “Jānis” un “Līga”.

Latvijā šobrīd reģistrēti:

  • 134 aktīvi uzņēmumi, komersanti un biedrības, kuru nosaukumā minēts vārds “Jānis”;
  • 128 aktīvi uzņēmumi, komersanti un biedrības, kuru nosaukumā ietverts vārds “Līga”;
  • 23 aktīvi uzņēmumi, komersanti un biedrības, kuru nosaukumā ietverts vārds “Līgo”;
  • 34 aktīvas zemnieku saimniecības, kuru nosaukumos ietverts vārds “Līgo pagasts”.

33 organizācijas, kuru nosaukumos minēts vārds “Jānis” un 49 subjekti, kuru nosaukums ietver vārdu “Līga”, reģistrēti Rīgā.

Amatpersonu pienākumus pilda 10 813 Jāņi

Lielākajā daļā jeb 71% organizāciju, kuru nosaukumā ietverts vārds “Jānis”, kā viena no amatpersonām reģistrēta persona ar šādu vārdu. Savukārt 37 no 128 organizācijām, kuru nosaukumā norādīts vārds “Līga”, kā amatpersona reģistrēta daiļā dzimuma pārstāve, kura savu vārda dienu svin gada lustīgākajā dienā – 23.jūnijā.

No Latvijā reģistrētajiem 60 678 Jāņiem gandrīz katrs piektais vīriešu kārtas pārstāvis ar šādu vārdu ir amatpersona kādā organizācijā. Proti, Lursoft apkopotā informācija liecina, ka patlaban kā aktīvas amatpersonas reģistrēti 10 813 Jāņi. Savukārt Līgas, atšķirībā no Jāņiem, uzņēmējdarbībā iesaistās mazāk – no Latvijā reģistrētajām 10 790 Līgām kā amatpersonas reģistrētas 869 jeb katra divpadsmitā daiļā dzimuma pārstāve ar šādu personvārdu.

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka patlaban dalībnieka pienākumus pilda 9 214 Jāņi un 628 Līgas.

Lustīgais svinēšanai izdziedi svētku tautasdziesmas!

Lai Jāņu svinēšana būtu lustīgāka, Lursoft aicina apmeklēt virtuālo Dainu skapi www.dainuskapis.lv, kurā Līgo tematikai veltītas vairāk kā 4 500 tautasdziesmas. Līgo vakarā ikviens var izdziedāt 928 dziesmas, kurās pieminēts Jānis, un 89 dainas, kuras ietver vārdu “Līgo”.

 

Papildu informācija:

Lursoft datu bāzes: www.lursoft.lv

Virtuālais Dainu skapis: www.dainuskapis.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*