Lursoft news

Expo izstāde kāpinājusi Aerodium publicitāti

2010. gada 10. jūnijs

Pirmo reizi kopš Latvija piedalās “World Expo” izstādēs, mūsu valstij ir izdevies piesaistīt gan nedalītu izstādes apmeklētāju, gan ārvalstu mediju uzmanību, par ko liecina lielais paviljona apmeklētāju skaits (“Expo. Latvijas paviljonā – 600 cilvēku stundā”, Dienas bizness, 31.05.2010.).

Izstādē Latvijas paviljona filozofija ir “Cilvēka ceļš uz laimi caur dabas un tehnoloģiju harmoniju”, ko prezentē SIA “Aerodium” izveidotais vēja tunelis. Katrs no paviljona apmeklētājiem var laimēt lidojumu vertikālajā vēja tunelī, savukārt, iesaistoties spēlē pie skārienjutīgajiem ekrāniem, apmeklētāji var uzzināt daudz interesantu faktu par mūsu valsti.

Lai arī Latvija lepojas ar veiksmīgo dalību izstādē, neiztikt bez negatīvisma devas, proti, vēl pirms paviljona atklāšanas medijos parādījās ziņas par domstarpībām starp paviljona pasūtītāju – valsts aģentūru “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” (LIAA) – un izpildītāju – SIA “Aerodium”.

Kā ziņo plašsaziņas līdzekļi, pēc paviljona atklāšanas abu pušu konflikts ir tikai attīstījies, kā rezultātā presē ik dienu parādās jauna informācija par notikumu attīstības gaitu.

Lursoft Laikrakstu bibliotēkā www.news.lv ir apkopojis datus par LIAA, Aerodium un “World Expo” publicitāti laika posmā no 1.janvāra līdz 8.jūnijam.

liaa, aerodium un world expo publicitate 2010.gada

Šogad (līdz 8. jūnijam) LIAA pieminēts 757 rakstos, no kuriem ceturtā daļa (191 publikācija) publicēta pēdējā mēneša laikā, kas ir būtisks pieaugums, jo līdz šim vidēji ik mēnesi LIAA minēts 136 rakstos.

Pateicoties dalībai izstādē ir pieaugusi arī Aerodium publicitāte. Uzņēmums šogad presē pieminēts 207 reizes. Gandrīz puse no visiem rakstiem ir bijuši pēdējā mēneša laikā, kad plašsaziņas līdzekļos aktualizējusies “World Expo” tēma. Publicitāte pieaugusi ne tikai Aerodium, bet arī tā inovatīvajam produktam – vertikālajam vēja tunelim –, kurš periodā no 8.maija līdz 8.jūnijam pieminēts 75 rakstos.

Laika posmā no 8. maija līdz 8. jūnijam Lursoft Laikrakstu bibliotēkā reģistrēts 41 raksts, kurā pieminēts gan LIAA, gan Aerodium. Lielākajā daļā publikāciju ir analizētas vēja tuneļa izbūves aizkulises.

“World Expo” vārds šogad pieminēts 224 reizes, no kurām gandrīz puse publikāciju, līdzīgi kā Aerodium gadījumā, bijušas pēdējā mēneša laikā.

Visbiežāk par izstādi “World Expo” un Latvijas paviljona izbūvē iesaistītajām pusēm vēstījusi ziņu aģentūra BNS. Pēdējā mēneša laikā Laikrakstu bibliotēkā reģistrētas 48 ziņas, kurās BNS informētu par “World Expo” izstādi, savukārt Aerodium vārds minēts 44 rakstos. No Latvijas lielākajiem preses izdevumiem par starptautisko izstādi visbiežāk informējusi “Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai”: laikraksts Aerodium vārdu minējis 6 rakstos, LIAA – 13, savukārt “World Expo” – 8. Mazāk publikāciju bijis izdevumos “Dienas bizness”, “Diena” un “Latvijas Avīze”.

Papildu informācija:

Lursoft Laikrakstu bibliotēka: http://www.news.lv

Latvia EXPO 2010: http://www.latvijaexpo2010.lv/

Aerodium: http://www.aerodium.lv

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra: http://www.liaa.gov.lv

World Expo oficiālā mājas lapa: http://en.expo2010.cn/

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*