Lursoft news

Publicitātes līderis – Jaunais laiks

2010. gada 17. marts

Piektdien, 12. martā, apritēja gads, kopš ministru kabineta vadītājs ir Valdis Dombrovskis. Šajā laikā ministru prezidents un viņa vadībā strādājošie ministri presē pieminēti daudzkārt – gan saistībā ar pozitīviem, gan ne tik pozitīviem notikumiem.

“Lursoft IT” (Lursoft) ir apkopojis statistiku par V. Dombrovska un ministru publicitāti aizvadītā gada laikā.

V. Dombrovski prese piemin biežāk kā I. Godmani

Ministru prezidents un valdības ministri Latvijas centrālajos un reģionālajos laikrakstos, kā arī ziņu aģentūras BNS publikācijās gada laikā pieminēti 37 927 reizes. Salīdzināšanai: Ivara Godmaņa valdības ministri darbības pirmajā gadā presē pieminēti 34 587 reizes, kas ir par 3340 publikācijām mazāk kā Valda Dombrovska vadītajai valdībai.

Valdis Dombrovskis aizvadītā gada laikā pieminēts 12 188 publikācijās, kas ir 2,68 reizes vairāk kā tuvākajam sekotājam finanšu ministram Einaram Repšem. Visvairāk rakstu, kuros pieminēts ministru prezidenta vārds, bijis aizvadītā gada oktobrī (1187 publikācijas), bet vismazāk – šī gada februārī (794 publikācijas). Iepriekšējais ministru prezidents Ivars Godmanis sava ministru kabineta sasaukuma pirmajā darbības gadā presē pieminēts 11 175 reizes, kas ir par 1013 publikācijām mazāk kā pašreizējam premjeram.

Ministru publicitāte laika posmā no 12.03.2009. – 12.03.2010.

Vieta Persona Rakstu skaits
1.
Dombrovskis Valdis
12188
2.
Repše Einars
4549
3.
Kampars Artis
2950
4.
Koķe Tatjana
2207
5.
Rozentāle Baiba
1851
6.
Riekstiņš Māris
1832
7.
Mūrniece Linda
1702
8.
Zalāns Edgars
1695
9.
Segliņš Mareks
1619
10.
Dūklavs Jānis
1564
11. Gerhards Kaspars 1510
12. Augulis Uldis 1166
13. Lieģis Imants Viesturs 1116
14. Dālderis Ints 1053
15. Vējonis Raimonds 925

Publicitātes indeksa TOPa pirmās vietas ieņem ar finansēm un valsts ekonomisko attīstību saistītie ministri – finanšu ministrs Einars Repše un ekonomikas ministrs Artis Kampars. Savdabīgi, ka iepriekšējā valdībā publicitātes TOPa 2.vietu ieņēma nevis finanšu vai ekonomikas ministrs bet gan satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, finanšu ministru Ati Slakteri atstājot 3. vietā. Pašreizējais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards neizceļas ar plašu publicitāti – gada laikā viņa vārds presē pieminēts 1510 reizes, ierindojot ministru TOPa 11. vietā.

Baiba Rozentāle – presē biežāk pieminētā TP ministre

Visbiežāk presē pieminēti to ministru vārdi, kuru pārstāvētās nozares pagājušajā gadā skārušas būtiskas reformas: izglītība, veselības aprūpe, iekšlietu sistēmas.

Atšķirībā no pārējiem valdības ministriem, kuri darbu uzsāka aizvadītā gada 12. martā, Baiba Rozentāle veselības ministres darba pienākumus sāka pildīt vēlāk – 2009. gada 29. jūnijā. Tomēr šis apstāklis nav bijis šķērslis ministres publicitātei – valdības darbības pirmajā gadā Baibas Rozentāles vārds pieminēts 1851 publikācijā, kas ļauj ieņemt TOPa 5. vietu. Augsto publicitāti galvenokārt veidojušas publikācijas, kurās ministres vārds minēts saistībā ar finansējuma samazinājumu veselības nozarei un kritisko stāvokli medicīniskās aprūpes jomā Latvijā.

Iepriekšējā veselības ministra Ivara Eglīša vārds darbības pirmajā gadā tika pieminēts 1126 publikācijās, kas ir par 725 rakstiem mazāk kā Baibai Rozentālei, ļaujot publicitātes TOPā ieņemt vien 12. vietu.

Labklājības ministrs no plašas publicitātes izvairās

Pagājušais gads daudziem palicis atmiņā ar pieaugošo bezdarba līmeni, pabalstu un pensiju samazināšanu, taču par labklājības jomu atbildīgā ministra publicitāte pirmajā valdības darbības gadā bijusi salīdzinoši zema (Uldis Augulis ar 1166 publikācijām ieņem vien 12. TOPa vietu).

Izskaidrojums zemajai publicitātei meklējams apstāklī, ka ministrs Uldis Augulis aizvadītajā gadā ir salīdzinoši maz uzstājies, lai publiski skaidrotu valdības nostāju ar nozari saistītajos jautājumos. Lielākoties par jautājumiem, kas skar iedzīvotāju labklājību, izteicies ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Savdabīgi, ka arī iepriekšējās valdības labklājības ministres Ivetas Purnes publicitāte bijusi zema – pirmajā gadā ministre pieminēta vien 1050 publikācijās, kas ir par 116 rakstiem mazāk kā Uldim Augulim. Iveta Purne I. Godmaņa vadītās valdības publicitātes TOPā ieņēma 13. vietu.

Lai arī aizvadītajā gadā ar finanšu samazinājumu nācās saskarties kultūras darbiniekiem, par nozari atbildīgais ministrs Ints Dālderis presē pieminēts vien 1053 reizes. Visvairāk publikāciju, kurās pieminēts I. Dāldera vārds, bijis aizvadītā gada augustā un septembrī (attiecīgi 121 un 123 raksti), bet vismazāk – 2009.gada martā –, mēnesī, kad I. Dālderis uzsāka pildīt savus ministra pienākumus (vien 22 raksti).

Jaunā laika ministri – pārliecinoši publicitātes līderi

Ministru posteņus ieņem trīs partijas “Jaunais laiks” pārstāvji, kuri gada laikā presē pieminēti 9201 reizi, “Tautas partijas” pieci ministri – 8050 reizes, “Zaļo un Zemnieku savienības” trīs ministri – kopskaitā 5812 reizes.

Informācijai: Publicitātes indekss tiek veidots, izvērtējot publikācijas un veicot personu monitoringu Lursoft laikrakstu bibliotēkā www.news.lv.Publicitātes indekss ļauj noskaidrot, kuras personas noteiktā laika periodā ir bijušas visbiežāk pieminētas publikācijās.

Papildu informācija:

“Lursoft” laikrakstu bibliotēka: http://www.news.lv

Publicitātes indekss politiskām organizācijām: http://news.lv/publicity/form/politiska-organizacija

Publicitātes indekss fiziskām personām: http://news.lv/publicity/form/fiziska-persona

Informāciju sagatavoja:
Indra Jansone,
SIA Lursoft IT web redaktore
tālr. 67844293, e-pasts: indra@lursoft.lv

© Lursoft
Citējot vai atsaucoties uz sagatavoto materiālu, lūdzam norādīt tā iegūšanas avotu -” Lursoft” Laikrakstu bibliotēka.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*