Blog

Martā reģistrēti 787 jauni uzņēmumi

2024. gada 5. aprīlis

Šogad pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 2406 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 3062, liecina Lursoft pētījuma dati.

Aizvadītajā mēnesī reģistrēti 787 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 93,5 milj. EUR. Lursoft dati rāda, ka astoņiem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem pagājušajā mēnesī pamatkapitāla apjoms pārsniedza 1 milj. EUR. Lielākais to vidū ir SIA “MAXIMA Latvija” dibinātais SIA “DC ABRAS” ar 25,91 milj. EUR lielu pamatkapitālu. Par uzņēmuma vienīgo valdes amatpersonu iecelta Elīna Stībele, kura vienlaikus ir valdes locekle vēl astoņos uzņēmumos. Lursoft izziņā redzams, ka SIA “DC ABRAS” juridiskā adrese reģistrēta Biznesa centrā “AKROPOLE Rīga”, Latgales ielā 257, kur atrodas arī SIA “MAXIMA Latvija” un citu saistīto uzņēmumu biroji.

Jānorāda, ka SIA “MAXIMA Latvija” šobrīd ir 21 uzņēmuma kapitāldaļu turētājs. To vidū bez SIA “DC ABRAS” ir vēl četras kapitālsabiedrības, kuras mazumtirdzniecības veikalu tīkls reģistrējis pagājušajā mēnesī, – SIA “MEROPE”, SIA “VELA”, SIA “LACERTA” un SIA “URSA”. Visas piecas SIA “MAXIMA Latvija” dibinātās kapitālsabiedrības starp martā dibinātajiem uzņēmumiem pēc pamatkapitāla apjoma atrodas līderpozīcijās.

Starp lielākajiem uzņēmumiem martā ierindojas arī SIA “GBC 2” ar 4,39 milj. EUR pamatkapitālu. Uzņēmums izveidots, atdalot daļu no SIA “Gustavs Business Center”. Šī uzņēmuma patiesais labuma guvējs, tāpat kā SIA “MAXIMA Latvija” reģistrēto piecu jauno uzņēmumu gadījumā, ir Lietuvas uzņēmējs Nerijus Numa. Par martā reģistrētā SIA “GBC 2” valdes priekšsēdētāju iecelts Kaspars Beitiņš, kurš ieņem amatus vēl četru uzņēmumu valdēs, bet valdes locekli – Auromas Martinkenas.

Vairāk nekā 1 milj. EUR liels pamatkapitāls ir arī martā reģistrētajam SIA “Matrožu 17” (2,30 milj. EUR) un SIA “Vestman Zemes Fonds 2”, kas izveidots, atdalot daļu no SIA “Vestman Zemes Fonds”. Lursoft dati rāda, ka par SIA “Vestman Zemes Fonds 2” kapitāldaļu turētāju reģistrēts igauņu Noble Woods OU, kam pieder arī SIA “Vestman Zemes Fonds” un SIA “Vestman Forest Fund”. Abu uzņēmumu kopējā peļņa 2022. gadā sasniedza 3,76 milj. EUR.

Jānorāda, ka ārvalstu kapitāls reģistrēts 12,2% no aizvadītā mēneša jaunajiem uzņēmumiem. Visbiežāk jaunus uzņēmumus pagājušajā mēnesī reģistrējušas personas no Ukrainas, Igaunijas un Lietuvas. Lursoft izpētījis, ka Ukrainas valstspiederīgie aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrējuši 21 jaunu uzņēmumu. Lielākais to vidū ar 3 tūkst. EUR pamatkapitālu ir SIA “Bussy Bee”. Uzņēmuma vienīgā kapitāldaļu turētāja un valdes locekle ir Olena Petrenko.

TOP 10 lielākie uzņēmumi martā pēc pamatkapitāla apjoma:

 1. SIA “DC ABRAS”: 25,91 milj. EUR;
 2. SIA “MEROPE”: 17,01 milj. EUR;
 3. SIA “VELA”: 16,55 milj. EUR;
 4. SIA “LACERTA”: 12,30 milj. EUR;
 5. SIA “URSA”: 10,88 milj. EUR;
 6. SIA “GBC 2”: 4,39 milj. EUR;
 7. SIA “Matrožu 17”: 2,30 milj. EUR;
 8. SIA “Vestman Zemes Fonds 2”: 1,60 milj. EUR;
 9. SIA “Dzirnavu 107”: 0,70 milj. EUR;
 10. SIA “Timbro”: 0,40 milj. EUR.

Teju puse no visiem jaunajiem uzņēmumiem martā reģistrēti Rīgā, savukārt starp pārējiem reģioniem vislielākais jauno uzņēmumu skaits pagājušajā mēnesī bijis Jelgavā. Lursoft apkopotie dati rāda, ka šajā Zemgales pilsētā aizvadītajā mēnesī reģistrēti 25 jauni uzņēmumi, no tiem 15 ir mazkapitāla SIA. Jānorāda, ka no visām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kas aizvadītā mēneša laikā reģistrētas Latvijā, mazkapitāla SIA veidoja 59%. Teju ceturtajai daļai no visām martā reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls bijis vien 1 eiro.

Pašvaldības, kurās martā reģistrēts vislielākais jauno uzņēmumu skaits:

 1. Rīga: 373 uzņēmumi;
 2. Jelgava: 25 uzņēmumi;
 3. Mārupes novads: 22 uzņēmumi;
 4. Siguldas novads: 22 uzņēmumi;
 5. Jūrmala: 20 uzņēmumi:
 6. Valmieras novads: 20 uzņēmumi;
 7. Bauskas novads: 18 uzņēmumi;
 8. Ropažu novads: 17 uzņēmumi;
 9. Ogre novads: 17 uzņēmumi;
 10. Liepāja: 17 uzņēmumi.

Jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti 41 pašvaldībā, liecina Lursoft pētījuma dati. Vienīgās pašvaldības, kurās martā nav reģistrēti jauni uzņēmumi, ir Varakļānu un Valkas novadi. Lursoft izpētījis, ka Valkas novadā šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēts tikai viens jauns uzņēmums, kamēr likvidēti četri. Tikpat liels skaits uzņēmumu šogad likvidēts arī Varakļānu novadā, savukārt reģistrēti jauni – divi uzņēmumi.

Pētījumā izmantoti LR Uzņēmumu reģistra publiskotā vispārpieejamā informācija, dati uz 02.04.2024.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*