Lursoft news

Jauns Lursoft monitorings. Uzraugi arī savus Igaunijas klientus un sadarbības partnerus!

2024. gada 9. februāris

Izvēršot sava uzņēmuma darbību, nevienu mirkli nedrīkst aizmirst par sava biznesa drošību. Tas nozīmē ne tikai vispusīgi un objektīvi izvērtēt savus klientus/ piegādātājus uzsākot sadarbību, bet arī nodrošināt to pastāvīgu uzraudzību, jo jebkuras izmaiņas klienta/ piegādātāja statusā var atsaukties arī uz jūsu turpmāko sadarbību un tavu biznesu.

Lai atvieglotu uzņēmējiem klientu/ piegādātāju uzraudzības procesu un padarītu to ērtāku, vienkāršāku un pārskatāmāku, daudzi uzņēmēji jau izmanto Lursoft Klientu Portfeļa monitoringu. Šobrīd Lursoft Klientu Portfeļa monitorings aptver vairāk nekā 280 notikumu uzraudzību, nodrošinot plašas uzņēmumu un to saistīto personu monitoringa iespējas. Tas, savukārt, nozīmē, ka savlaicīgi varēsiet uzzināt gan par klientu/ piegādātāju juridiskā statusa, dalībnieku, amatpersonu izmaiņām, tāpat arī tiksiet informēts, ja mainīsies uzņēmuma AML riski, tas būs uzkrājis nodokļu parādus vai savlaicīgi neveiks rēķinu apmaksu. Ar visu Lursoft Klientu Portfeļa nodrošināto monitoringa notikumu sarakstu varat iepazīties ŠEIT.

Šobrīd aizvien aktīvāk Latvijas uzņēmumi izvērš savu darbību ārvalstīs, visbiežāk sava uzņēmuma paplašināšanu sākot ar tuvējām kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju. Tādēļ Lursoft paplašinājis savu pakalpojumu klāstu, ieviešot arī Igaunijā reģistrēto uzņēmumu monitoringu. Tas ikvienam, gan tiem, kuriem jau ir klienti/ piegādātāji Igaunijā, gan arī tiem, kuri vēl tikai plāno par sava uzņēmuma attīstību Igaunijā, sniegs lielākas uzraudzības iespējas, ļaujot operatīvi saņemt informāciju, ja Igaunijas uzņēmums:

  • mainījis savu nosaukumu, juridisko adresi vai uzņēmējdarbības formu;
  • nonācis bankrota stāvoklī, tam uzsākta likvidācija vai arī uzņēmums likvidēts;
  • uzņēmums reģistrēts PVN reģistrā vai arī no tā izslēgts.

Igauņi Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos ieguldījuši jau 913,93 milj. EUR, pēdējos astoņus gadus saglabājoties tendencei uzkrājuma apjomam palielināties. Lursoft dati rāda, ka par biznesa attīstību citu Baltijas valstu virzienā domā ne tikai igauņu uzņēmēji, bet arī latvieši. Šobrīd Igaunijā reģistrēti teju 2000 uzņēmumi ar Latvijas pamatkapitālu.

Lai sāktu monitorēt Igaunijas uzņēmumus:

  1. Izveido jaunu monitoringa sarakstu;
  2. Izvēlies saraksta veidu “Igaunijas uzņēmumu saraksts”
  3. Pievieno interesējošos Igaunijas uzņēmumus. To vari paveikt gan pievienojot uzņēmumus pa vienam, gan arī pievienojot uzreiz vairākus uzņēmumus ar XLSX datni.
  4. Sakārto monitoringa iestatījumus: Norādi e-pasta adresi paziņojumu saņemšanai. Norādi notikumu saņemšanas biežumu. Atzīmē, par kuriem notikumiem vēlies tikt informēts.

Gadījumā, ja tev nav pieejas Igaunijas uzņēmumu monitoringam, aicinām sazināties ar savu Lursoft klientu konsultantu vai Lursoft Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@lursoft.lv vai zvanot pa tālruni 67844300.

Biznesa attīstībai kaimiņvalstīs tev noderēs arī:

  • Lietuvas un Igaunijas uzņēmumu izziņas, kas ļauj iegūt objektīvu informāciju par klienta/ piegādātāja statusu, finansēm, īpašniekiem, vadītājiem.
  • Datu atlase par Lietuvā un Igaunijā reģistrētajiem uzņēmumiem, kas nodrošinās iespēju gan izpētīt esošo tirgus situāciju, gan labāk iepazīt savus konkurentus kaimiņvalstīs un arī atlasīt potenciālos klientus Lietuvā un Igaunijā, veicot atlasi pēc dažādiem atlases kritērijiem – nozare, finanšu dati, darbinieku skaits, atrašanās vieta u.c.