Blog

Infografika: Mēbeļu ražošanas nozare Baltijā

2023. gada 19. oktobris

Baltijas valstīs mēbeļu ražošanas nozarē reģistrēti vairāk nekā pieci tūkstoši uzņēmumu, liecina Lursoft pētījuma dati. No tiem visvairāk – 45%  – reģistrēti Lietuvā, savukārt Latvijā – 21% no kopējā Baltijas mēbeļu ražotāju skaita.

Analizējot datus, Lursoft izpētījis, ka vislielākais skaits uzņēmumu visās Baltijas valstīs reģistrēts apakšnozarē, kas nodarbojas ar citu mēbeļu ražošanu, veidojot 71,3% no kopējā nozarē reģistrēto uzņēmumu skaita Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Ik gadu nozarē tie reģistrēti jauni uzņēmumi. Piemēram, pērn Baltijā reģistrēti 227 jauni mēbeļu ražotāji. Vienlaikus jānorāda, ka 2021. gadā jaunu uzņēmumu, kas nodarbojas ar mēbeļu ražošanu, bijis vēl vairāk – 347. Lursoft dati rāda, ka pagājušajā gadā Latvijā reģistrēti 67 jauni mēbeļu ražošanas uzņēmumi, Igaunijā – 66, savukārt Lietuvā – 94. Ievērojami vairāk nekā Igaunijā un Latvijā jauno mēbeļu ražošanas uzņēmumu Lietuvā bijis arī 2021. gadā.

Lai iegūtu plašāku informāciju par mēbeļu ražošanas nozares attīstību Baltijas valstīs, to finanšu rādītājiem, datus par lielākajiem nozares uzņēmumiem, aicinām sazināties ar savu Lursoft klientu konsultantu vai arī Lursoft klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@lursoft.lv vai zvanot 67844300.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*