Blog

Februārī reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls – 23,63 milj. EUR

2023. gada 2. marts

Februārī reģistrēti 833 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 23,63 milj. EUR, liecina Lursoft pētījuma dati. Tas ir lielākais viena mēneša ietvaros reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls kopš 2021. gada novembra.

Tas ļoti lielā mērā pateicoties aizvadītajā mēnesī reģistrētajam lielākajam uzņēmumam SIA “Hotel J24”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 18 milj. EUR. Vairāk nekā 1 milj. EUR liels pamatkapitāls februārī bijis tikai vēl vienam uzņēmumam – SIA “Tērbatas kvartāls” (3 milj. EUR).

Jānorāda, ka pēdējos četrus mēnešus bija reģistrēts jauno uzņēmumu kopējā pamatkapitāla kritums, tam š.g. janvārī samazinoties līdz 1,87 milj. EUR, lai gan aizpagājušajā mēnesī, gluži tāpat kā februārī, arī reģistrēti 833 jauni uzņēmumi.

Jauni uzņēmumi februārī reģistrēti visās pašvaldībās, liecina Lursoft apkopotā informācija, no tām divdesmit pašvaldībās pagājušajā mēnesī reģistrēti vismaz 10 jauni uzņēmumi. Līderi jauno uzņēmumu skaita ziņā – Rīga, Jūrmala un Pierīgas novadi.

Pašvaldības, kurās februārī reģistrēts visvairāk jauno uzņēmumu:

 1. Rīga: 397 uzņēmumi;
 2. Jūrmala: 38 uzņēmumi;
 3. Ropažu novads: 25 uzņēmumi;
 4. Ogres novads: 23 uzņēmumi;
 5. Mārupes novads: 21 uzņēmums.

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka 86,91% no visiem februārī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, pagājušajā mēnesī reģistrēti arī 88 jauni individuālie komersanti, 8 zemnieku saimniecības u.c.

Jānorāda, ka vismaz 2800 eiro liels pamatkapitāls ir 39,50% no visām februārī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, savukārt piektajā daļā gadījumu pamatkapitāla apjoms ir tikai 1 eiro.

Lursoft izziņas informācija rāda, ka februārī reģistrētā lielākā uzņēmuma SIA “Hotel J24” kapitāldaļu turētājs ir SIA “Wisher Enterprise LV”, kas, savukārt, pieder trim juridiskām personām no Kipras. Vadoties no gada pārskatā publiskotās informācijas un Lursoft pieejamajiem datiem par aktuālajām struktūrvienībām, SIA “Wisher Enterprise LV” pieder viesnīca “Pullman Riga Old Town”. Balstoties uz Lursoft Multi atskaites datiem, pirms Covid pandēmijas SIA “Wisher Enterprise LV” apgrozījums pārsniedza 10 milj. EUR, taču 2021. gadā tas bijis vien 1,27 milj. EUR. 2020. gadā uzņēmums strādājis ar 3,56 milj. EUR zaudējumiem, taču 2021. gadā guvis 135,78 tūkst. EUR peļņu. Šobrīd jaunreģistrētā SIA “Hotel J24” īpašniekam reģistrēts 17,35 tūkst. EUR liels nodokļu parāds, liecina VID sniegtā informācija.

Jaunreģistrētā SIA “Hotel J24” juridiskā adrese reģistrēta viesnīcā “Pulmann Riga Old Town”, Jēkaba ielā 24, Rīgā.

Ārvalstu kapitāls reģistrēts 10% no visiem februāra jaunajiem uzņēmumiem.

Vairāk nekā 1 milj. EUR liels pamatkapitāls februārī reģistrēts arī SIA “Tērbatas kvartāls”. Lursoft dati rāda, ka uzņēmuma vienīgā dibinātāja ir Dace Mergina, kurai šis ir pirmais līdz šim reģistrētais uzņēmums. Jānorāda, ka no visiem 833 aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem 48,62% gadījumu tas bijis to īpašniekiem pirmais uzņēmums. Lursoft izpētījis, ka SIA “Tērbatas kvartāls” juridiskajā adresē Tērbatas ielā 32-8, Rīgā atrodas vēl viens uzņēmums – SIA “Material Girls”. Tas reģistrēts š.g. janvāra beigās ar 2 eiro pamatkapitālu.

Starp janvārī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem trešais lielākais pamatkapitāls bijis SIA “Jaunsētas tūrisms”, SIA “R UN R PLUS”, Druvja Tomsona un Uģa Vorona dibinātajam SIA “TERRA JJ”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 698 tūkst. EUR. Lursoft dati rāda, ka jaunreģistrētā uzņēmuma juridiskā adrese atrodas Alūksnes novadā, Ziemera pagastā, “Katrīnkrasts”. Šajā adresē atrodas arī divas struktūrvienības – SIA “Jaunsētas tūrisms” piederošais Lauku tūrisma un atpūtas centrs – viesu nams “Jaunsētas”, kā arī SIA “R UN R PLUS” piederošais “Katrīnkrogs”.

Vairāk nekā 100 tūkst. EUR liels pamatkapitāls februārī reģistrēts vēl tikai diviem uzņēmumiem – SIA “Hanzas dzīvokļi” (391 tūkst. EUR) un SIA “HLDS” (200 tūkst. EUR).

SIA “Hanzas dzīvokļi” ir “Realto” grupas uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs ir Alvis Krasovskis. Lursoft dati rāda, ka patiesā labuma guvēja statuss Alvim Krasovskim šobrīd reģistrēts 60 uzņēmumos un organizācijās.

Piektā lielākā februārī reģistrētā uzņēmuma SIA “HLDS” vienīgais kapitāldaļu turētājs ir SIA “FORA Group”, bet patiesais labuma guvējs – Ingus Grīnfogels.

TOP 10 lielākie februārī reģistrētie uzņēmumi:

 1. SIA “Hotel J24”: 18000 tūkst. EUR;
 2. SIA “Tērbatas kvartāls”: 3000 tūkst. EUR;
 3. SIA “TERRA JJ”: 698 tūkst. EUR;
 4. SIA “Hanzas dzīvokļi”: 391 tūkst. EUR;
 5. SIA “HLDS”: 200 tūkst. EUR;
 6. SIA “DAMBIS Logistics”: 81,60 tūkst. EUR;
 7. SIA “FoxPro”: 61 tūkst. EUR;
 8. SIA “Kaamos Energy”: 50 tūkst. EUR;
 9. SIA “KALVE VENDING”: 20 tūkst. EUR;
 10. SIA “KALVI Capital”: 20 tūkst. EUR.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*