Blog

Pateicoties Debitoru portfelim, uzņēmumi atguvuši kavētos maksājumus vairāk nekā 30 milj. EUR apmērā

2023. gada 24. februāris

Debitoru portfelis motivē parādniekus ātrāk nokārtot savas saistības un apmaksāt kavētos maksājumus, liecina Lursoft apkopotie dati. Uz to norāda ne tikai parādu atguves efektivitātes rādītāji, bet arī tas, ka aizvien vairāk uzņēmēju, saskaroties ar klientu kavētiem maksājumiem, izvēlas izmantot Debitoru portfeli.

Debitoru portfelis ir rīks, ar kura palīdzību varat efektīvi atgūt savus debitoru kavētos maksājumus. Lursoft abonentiem Debitoru portfeļa lietošana ir bez papildu samaksas.

Lursoft apkopotā informācija par pēdējo desmit gadu periodā reģistrētajiem parādiem Debitoru portfelī rāda, ka reģistrēto parādu skaitam ik gadu ir tendence augt, tāpat arī palielinājusies Debitoru portfelī reģistrēto parādu vidējā parāda summa. Tas nozīmē, ka aizvien ir negodprātīgi uzņēmēji, kuri par saņemtajiem pakalpojumiem un precēm nenorēķinās laikus, tāpēc Debitoru portfelis ir svarīgs atbalsts līdzekļu atgūšanā.

UZZINĀT VAIRĀK PAR DEBITORU PORTFELI

Lursoft izpētījis, ka vidējā parāda summa 2019.gadā bija 1631 eiro, taču līdz ar Covid-19 pandēmijas sākumu kavēto maksājumu apmērs audzis, pārsniedzot jau 2000 eiro. Apkopotā informācija atklāj, ka 2020. gadā Debitoru portfelī reģistrēto parādu vidējā summa sasniedza jau 2150 eiro, kas ir par teju trešdaļu vairāk nekā gadu iepriekš. Arī 2021. gadā parāda vidējā summa pārsniedza 2000 eiro un vien pērn bijusi par 10% mazāka.

Neskatoties uz to, ka parādu vidējā summa līdz ar Covid-19 pandēmijas sākumu palielinājās, Debitoru portfeļa efektivitātes rādītājs saglabājies iepriekšējā līmenī, kas nozīmē, ka arī pandēmijas laikā uzņēmumiem izdevies sekmīgi atgūt klientu kavētos maksājumus, izvairoties no savu līdzekļu iesaldēšanas, kas var likt šķēršļus biznesa tālākai attīstībai.

Lursoft apkopotā informācija par Debitoru portfelī reģistrēto parādu atguves efektivitāti liecina, ka arī pandēmijas periodā uzņēmējiem, pateicoties Debitoru portfelim, izdevies atgūt vairāk nekā 60% no visiem klientu kavētajiem maksājumiem, naudas izteiksmē tie ir pilnā apmērā atgūti 66% no visiem reģistrētajiem parādiem, vēl 11% atgūti daļēji.

Jānorāda, ka no visiem parādiem, kas Debitoru portfelī reģistrēti kopš 2013. gada, 60% atgūti pilnībā, vēl 5% atmaksāti daļējā apmērā, šo gadu laikā palīdzot uzņēmējiem atgūt kavētos maksājumus vairāk nekā 30 milj. EUR apmērā.

Lursoft iepriekš veikti pētījumi atklāj, ka visbiežāk negodprātīgajiem uzņēmējiem vienlaikus reģistrēti vairāki parādi un to apmaksa tiek kavēta ilgstoši. Šī iemesla dēļ potenciālā sadarbības partnera un klienta izpēte jāveic uzmanīgi, Lursoft izziņā pievēršot vērību arī informācijai par tā kavēto maksājumu esamību. Gadījumos, kad uzņēmumam jau ir kavēti maksājumi vai arī izziņā redzami citi signāli, kas liecina par uzņēmuma finanšu grūtībām vai arī problēmām ar norēķiniem, Lursoft aicina izvērtēt sadarbības nosacījumus ar attiecīgo uzņēmumu, lai mazinātu savus biznesa riskus.

Lai uzzinātu par to, kā sākt lietot Debitoru portfeli, sazinies ar savu klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas centru, rakstot uz info@lursoft.lv vai zvanot pa tālruni 67844300.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*