Blog

Oktobrī jaunajiem uzņēmumiem mazāks pamatkapitāls

2022. gada 1. novembris

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka š.g. oktobrī reģistrēti 772 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 3,39 milj. EUR. Lai arī kopējais jauno uzņēmumu skaits viena mēneša ietvaros oktobrī bijis pat augstāks nekā citos šī gada mēnešos, to kopējais pamatkapitāla apjoms ir zemākais, kāds šogad reģistrēts viena mēneša laikā.

Lursoft izpētījis, ka no oktobrī reģistrētajām 679 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību vien 202 pamatkapitāla apjoms sasniedza vismaz 2800 eiro, savukārt 216 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls bijis mazāks par 10 eiro.

Pagājušajā mēnesī reģistrēti arī 80 individuālie komersanti, 6 ārvalstu komersantu filiāles, 3 akciju sabiedrības, 2 pilnsabiedrības un pa vienai zemnieku saimniecībai un individuālajam uzņēmumam.

Puse no visiem oktobra jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, savukārt mazākais jauno uzņēmumu skaits aizvadītajā mēnesī bijis Latgalē – 51 jauns uzņēmums.

Kopumā šogad pirmajos desmit mēnešos Latvijā reģistrēti 7350 jauni uzņēmumi, savukārt likvidēti – 8960. Pērn šajā pašā periodā bijis augstāks gan jaunreģistrēto, gan arī likvidēto uzņēmumu skaits. Lursoft apkopotie dati parāda, ka 2021.gadā laika posmā no janvāra līdz oktobra beigām Latvijā reģistrēti 7807 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 11722.

Pamatkapitāla apjoma ziņā lielākais aizvadītajā mēnesī reģistrētais uzņēmums ir SIA “PRICELESS”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 975,30 tūkst. EUR. Jaunā uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir ēdināšanas nozarē reģistrētais SIA “KRIKLEN”, kura dalībnieki ir Nataļja Kričuna un Andrei Kleinin. Lai arī reģistrēts 2013.gadā, tikai vienu gadu šajā periodā SIA “KRIKLEN” uzrādījis apgrozījumu, un arī tad rādītājs sasniedzis vien 7,4 tūkst. EUR. Visus pastāvēšanas gadus SIA “KRIKLEN” strādājis ar zaudējumiem. Lursoft dati rāda, ka minētajam uzņēmumam nav reģistrēta neviena struktūrvienība, savukārt oktobrī reģistrētais SIA “PRICELESS” ir vienīgais tam piederošais uzņēmums. Abi uzņēmumi reģistrēti Jūrmalā, Mellužu prospektā 14, un tās ir arī vienīgās kapitālsabiedrības, kurās abi uzņēmēji reģistrēti kā patiesie labuma guvēji.

Vairāk nekā 100 tūkst. EUR liels pamatkapitāls aizvadītajā mēnesī bijis vēl diviem jaunreģistrētajiem uzņēmumiem – SIA “ROSSEL DEVELOPMENT” un SIA “Zolitūde 21A”.

Tāpat kā SIA “PRICELESS”, arī otram lielākajam uzņēmumam oktobrī – SIA “ROSSEL DEVELOPMENT” – viens no patiesajiem labuma guvējiem ir Krievijas valstspiederīgais. Nekustamā īpašuma nozarē strādājošā SIA “ROSSEL DEVELOPMENT”, kas reģistrēts š.g. 10.oktobrī, dalībnieks ir SIA “ROSSEL”, taču to caur vairāku uzņēmumu ķēdi kontrolē Romāns Žeglovs un Krievijas valstspiederīgais Sergey Syropyatov. Bez jaunreģistrētā uzņēmuma SIA “ROSSEL” pieder daļas vēl trīs kapitālsabiedrībās – SIA “PANORAMA RESIDENCE”, SIA “PANORAMA TC” un AS “PANORAMA NORDIC”. Pēdējais no tiem reģistrēts šogad jūnijā. Lursoft izziņas informācija liecina, ka abiem uzņēmējiem piederošo uzņēmumu tīkls ir vēl plašāks, jo Sergey Syropyatov šobrīd ir patiesais labuma guvējs 16 uzņēmumos, savukārt Romāns Žeglovs – 15.

Lursoft izpētījis, ka 112 no 772 aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem vismaz viens no dalībniekiem ir ārvalstnieks

Trešais lielākais jaunreģistrētais uzņēmums oktobrī bijis SIA “V Investment” un Maltā bāzētajam NESSA LIMITED piederošais SIA “Zolitūde 21A”, kura patiesais labuma guvējs ir Mārcis Martinsons. Jaunreģistrētā SIA “Zolitūde 21A” juridiskā adrese reģistrēta Zolitūdes ielā 21A, kur šobrīd juridiskā adrese ir kopskaitā 7 uzņēmumiem.


Lursoft izpētījis, ka starp TOP 10 lielākajiem oktobrī reģistrētajiem uzņēmumiem ierindojas arī Jēkabpils novadā reģistrētais SIA “Amber lidlauks”, kas pēc pamatkapitāla apjoma bijis ceturtais lielākais jaunais uzņēmums aizvadītajā mēnesī. SIA “Amber lidlauks” kapitāldaļu turētāji ir trīs Jēkabpilī reģistrēti elektroenerģijas ražošanas uzņēmumi – SIA “ENERTEC Krustpils”, SIA “ENERTEC Jēkabpils” un SIA “ENERTEC 1”. Visi trīs iepriekšminētie uzņēmumi pieder SIA “ENERTEC HOLDING”, kura patiesie labuma guvēji, savukārt, ir Vilnis Buholcs un Edgars Kamišovs. Lursoft izziņu informācija uzrāda, ka pēdējos gada pārskatus visi trīs elektroenerģijas uzņēmumi, kas ir SIA “Amber lidlauks” kapitāldaļu turētāji, iesnieguši vien par 2018.gadu, savukārt par pēdējiem trim gadiem uzņēmumu finanšu pārskati nav pieejami.

Jaunreģistrētā SIA “Amber lidlauks” pamatkapitāls ir 97 tūkst. EUR.

Teju pusei no visiem oktobrī reģistrēto uzņēmumu dalībniekam jau iepriekš piederējušas daļas citos uzņēmumos.

Aizvadītajā mēnesī reģistrētas trīs akciju sabiedrības, to visu pamatkapitāls ir 35 tūkst. EUR, kas ir minimālais pamatkapitāla lielums akciju sabiedrībām. No tām AS “LNN” jau norādījusi, ka tās pamatdarbība būs holdingkompāniju darbība, un jau divas dienas pēc akciju sabiedrības reģistrācijas tā kļuvusi par sešu uzņēmumu kapitāldaļu turētāju. Apgrozījuma ziņā lielākais no tiem ir SIA “REPA”, kas 2021.gadā apgrozīja 4,4 milj. EUR un pēc nodokļu nomaksas nopelnīja 603,4 tūkst. EUR. Uzņēmums nodarbojas ar pacēlāju tehnikas tirgošanu Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz tehnikas apkalpošanas un remonta pakalpojumus.

TOP 10 lielākie oktobrī reģistrētie uzņēmumi:

  1. SIA “PRICELESS”: 975,30 tūkst. EUR;
  2. SIA “ROSSEL DEVELOPMENT”: 770 tūkst. EUR;
  3. SIA “Zolitūde 21A”: 429,70 tūkst. EUR;
  4. SIA “Amber lidlauks”: 97 tūkst. EUR;
  5. SIA “MANSARDA ZL”: 74,5 tūkst. EUR;
  6. SIA “Trutzi Baltic”: 50 tūkst. EUR;
  7. AS “LNN”: 35 tūkst. EUR;
  8. AS “TERRA Holding”: 35 tūkst. EUR;
  9. AS “Lande corporate”: 35 tūkst. EUR;
  10. SIA “HYPERCELL”: 28 tūkst. EUR.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*