Blog

Sankciju sarakstos svarīgi pārbaudīt arī uzņēmuma saistītās personas

2022. gada 21. marts

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka sankciju sarakstos iekļauti jau vairāk nekā 2100 subjekti no Krievijas, no tiem 1398 ir fiziskās personas, 703 – organizācijas. Ņemot vērā, ka ik dienu sankciju sarakstos tiek iekļautas aizvien jaunas personas, klientu pārbaude jāveic īpaši rūpīgi un uzmanīgi.

Nereti kļūdaini tiek uzskatīts, ka jāpārliecinās vien par to, vai sankciju sarakstos nav iekļauts uzņēmums, ar kuru sadarbojaties vai arī esat iecerējuši slēgt līgumu, taču Lursoft vērš uzmanību, ka pilnīgai klienta pārbaudei sankciju sarakstos ar to nav pietiekami, jo obligāti jāveic arī saistīto personu pārbaude. Tas nozīmē, ka jāpārliecinās ne tikai, vai sankciju sarakstos nav atrodams konkrētais uzņēmums, bet arī tā:

  • Amatpersonas;
  • Īpašnieki;
  • Patiesie labuma guvēji;
  • Prokūristi;
  • Patieso labuma guvēju ķēdēs esošas personas.

Pārbaudīt, vai uzņēmums, vai arī ar to saistītās personas nav atrodamas sankciju sarakstos, ērti var Lursoft, kur vienkopus apkopota gan aktuālā, gan vēsturiskā informācija no Latvijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības, Apvienotās Karalistes un ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankciju sarakstiem. Sankciju saraksts ik dienu vairākkārt tiek atjaunots no pirmavotiem, nodrošinot piekļuvi aktuālākajai informācijai.

Sankcijas.lursoft.lv

Gadījumā, kad uzņēmumam ir vairākas amatpersonas, kapitāldaļu turētāji un sarežģītas patieso labuma guvēju ķēdes, pārbaužu veikšana sankciju sarakstos var aizņemt daudz laika, tāpēc Lursoft piedāvā risinājumu – veikt pārbaudi Sankciju sarakstos, augšupielādējot datni. Tas nozīmē, ka varat augšupielādēt Excel (.xlsx vai .xls) formātā apkopotu savu klientu sarakstu, lai automatizēti veiktu visu sarakstā esošo gan juridisko, gan arī to saistīto personu pārbaudi sankciju sarakstos. 

Veicot pārbaudi Sankciju sarakstos, augšupielādējot datni, nepieciešamās pārbaudes varēsiet veikt ātrāk un ērtāk, kā arī tiks izslēgta cilvēcisko kļūdu varbūtība.

Kā veikt personu pārbaudi Sankciju sarakstos, augšupielādējot datni

Klientu rūpīga izvērtēšana jāveic, jo Uzņēmumu reģistra publiskajos reģistros informācija tiek reģistrēta, balstoties uz iesniegtajiem dokumentiem. Tādēļ jāņem vērā, ka uzņēmuma saistītās personas, gadījumā, ja tās iekļautas sankciju sarakstos, netiek automātiski izslēgtas no Uzņēmumu reģistra reģistriem.

Lursoft atgādina, ka ne mazāk svarīga par klientu pārbaudi Sankciju sarakstos ir arī regulāra uzraudzība, tāpēc aicina izmantot monitoringu, kas informēs, tiklīdz tiks identificēta sakritība starp klientu sarakstā un sankciju sarakstos esošajām personām. 

Gadījumā, ja klientu izpētes procesā konstatēta sakritība ar sankciju sarakstos iekļautu personu, sadarbība ar šo personu jāpārtrauc.

Lai iegūtu plašāku informāciju par klientu izvērtēšanas iespējām un sankciju ievērošanu, aicinām sazināties ar savu Lursoft klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas nodaļu, zvanot pa tālruni 67844300 vai arī rakstot uz info@lursoft.lv.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*