Blog

Februārī reģistrēti 727 jauni uzņēmumi

2022. gada 4. marts

Februārī reģistrēti 727 jauni uzņēmumi, to kopējam pamatkapitālam sasniedzot 4,72 milj. EUR, liecina Lursoft apkopotā informācija. 

Salīdzinot februāra rezultātus ar aizvadītā gada attiecīgo periodu, redzams, ka jauno uzņēmumu skaits samazinājies. 2021.gada februārī Covid-19 pandēmijas ietekmē jaunreģistrēto uzņēmumu bija par piektdaļu mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, savukārt šogad reģistrēts kritums vēl par 8,2%. 

Jānorāda, ka 2020.gada februārī, lai arī jaunreģistrēto uzņēmumu bijis ievērojami vairāk nekā šogad vai pērn attiecīgajā mēnesī, to kopējais pamatkapitāls bija vien 2,93 milj. EUR.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka pagājušajā mēnesī bijuši vien divi jaunreģistrētie uzņēmumi ar pamatkapitālu, kas pārsniedz 1 milj. EUR. Lielākais no tiem ir lietuviešu kapitāla SIA “Ignitis renewables Latvia”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 2 milj. EUR. Uzņēmuma mērķis, kā to liecina tā mājas lapā publiskotā informācija, ir atjaunojamo energoresursus projektu attīstība, elektroenerģijas ražošana un tam nepieciešamo iekārtu un infrastruktūras būvniecība, apsaimniekošana. 

Otrs lielākais februārī reģistrētais uzņēmums ir SIA “Aveline”, kura pamatkapitālā Jānis Bole ieguldījis 1,1 milj. EUR. Lursoft dati rāda, ka jau drīz pēc nodibināšanas SIA “Aveline” kļuvis par kapitāldaļu turētāju divos uzņēmumos, kuru daļas līdz šim piederēja Jānim Bolem, – SIA “Karlo transports” un SIA “Green Fleet Services”. Jānorāda, ka Jānim Bolem patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts 7 uzņēmumos, no tiem lielākais ir SIA “Karlo transports” ar 837,69 tūkst. EUR apgrozījumu 2020.gadā. 

Lursoft izpētījis, ka 90% no visiem februārī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Vairāk nekā pusei no visām jaunreģistrētajām SIA (58,26%) pamatkapitāls nesasniedz 2800 eiro, savukārt 116 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls ir tikai 1 eiro. 

Dati rāda, ka 85% no visiem februārī reģistrētajiem uzņēmumiem ir 100% vietējā kapitāla. Tāds ir ne tikai SIA “Aveline”, bet arī trešais lielākais uzņēmums SIA “VB Genum”, kura dibinātājs ir Vasilijs Bankovskis. Jaunreģistrētā uzņēmuma pamatkapitālā viņš ieguldījis 202 tūkst. EUR. Lursoft izpētījis, ka Vasilijam Bankovskim pieder arī 20% biomedicīnas un biotehnoloģijas laboratorijas iekārtu izstrādes, ražošanas un realizācijas uzņēmuma SIA “Biosan” kapitāldaļu. 2020.gadā SIA “Biosan” apgrozījums kāpis līdz 18,10 milj. EUR, bet peļņa sasniegusi 3,34 milj. EUR. 

Analizējot datus par februārī reģistrētajiem uzņēmumiem, redzams, ka 20 no tiem ir ieguldīts kapitāls no Krievijas, savukārt vēl 14 uzņēmumi reģistrēti ar ieguldījumiem pamatkapitālos no Lietuvas un Igaunijas. 

Tāpat kā lietuviešu kapitāla SIA “Ignitis renewables Latvia”, ārvalstu kapitāls ieguldīts arī SIA “Jūrmalas līcis”. Uzņēmuma kapitāldaļas pieder Aleksandram Oksjonovam un Iurii Melnichenko no Krievijas. Abi uzņēmēji jaunreģistrētā SIA “Jūrmalas līcis” pamatkapitālā ieguldījuši 140 tūkst. EUR. Lursoft dati rāda, ka iepriekš ne viens, ne otrs uzņēmējs nav bijis kapitāldaļu turētājs Latvijā reģistrētos uzņēmumos.

Starp TOP 10 lielākajiem februārī reģistrētajiem uzņēmumiem ārvalstu kapitāls ieguldīts arī SIA “LunaJets Latvia”, kura kapitāldaļu turētājs ir  šveiciešu LunaJets SA.

Lursoft apkopotā informācija atklāj, ka Rīgā reģistrēti 52% no visiem februārī reģistrētajiem uzņēmumiem. Otrs lielākais jaunreģistrēto uzņēmumu skaits fiksēts Mārupes novadā (30 uzņēmumi), aiz kura seko Cēsu novads (23). Jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī reģistrēti 40 pašvaldībās. 

10 lielākie februārī reģistrētie uzņēmumi:

  1. SIA “Ignitis renewables Latvia”: 2,0 milj. EUR;
  2. SIA “Aveline”: 1,11 milj. EUR;
  3. SIA “VB Genum”: 202 tūkst. EUR;
  4. SIA “Jūrmalas līcis”: 140 tūkst. EUR;
  5. SIA “ENI CITY”: 55 tūkst. EUR;
  6. SIA “STR8 CAPITAL”: 40 tūkst. EUR;
  7. SIA “NORDEN”: 40 tūkst. EUR;
  8. SIA “LunaJets Latvia”: 25 tūkst. EUR;
  9. SIA “Transportkargo”: 24,30 tūkst. EUR;
  10. SIA “ORG”: 20 tūkst. EUR. 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*