Blog

Novembrī reģistrēts uzņēmums ar 130,24 milj. EUR pamatkapitālu

2021. gada 3. decembris

Gada pirmajos 11 mēnešos likvidēts vairāk uzņēmumu nekā pērn visa gada garumā, liecina Lursoft apkopotā informācija. Tā rāda, ka šogad laika posmā no janvāra līdz novembra beigām likvidēti 12,8 tūkstoši uzņēmumi, kamēr pērn divpadsmit mēnešu periodā – 11,7 tūkstoši.  Tikmēr jauno uzņēmumu skaits šogad vien nedaudz pārsniegs pagājušā gada rādītāju.

Šogad 11 mēnešos reģistrēti 8,5 tūkstoši jaunu uzņēmumu, kamēr 2020.gada divpadsmit mēnešu periodā – 8,9 tūkstoši. Novembrī reģistrēts tikpat liels jauno uzņēmumu skaits kā oktobrī, kad uzņēmumu pulkam pievienojās 705 jauni komersanti. No 705 pagājušajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem 655 ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 37 – individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī reģistrētas arī jaunas ārvalstu komersantu filiāles (5), akciju sabiedrības (2), zemnieku saimniecības (4), tāpat arī viena filiāle un viena pilnsabiedrība. Vairāk nekā pusē gadījumu (54,47%) jaunreģistrēto uzņēmumu dalībniekiem jau iepriekš ir piederējušas Latvijā reģistrētu uzņēmumu kapitāldaļas, liecina Lursoft pētījuma dati. 

Līdz šim lielākais jaunreģistrēto uzņēmumu pamatkapitāls fiksēts augustā, kad tas sasniedza 27,73 milj. EUR, taču pagājušajā mēnesī uzstādīts jauns rekords. Lai arī mēneša laikā reģistrēto jauno uzņēmumu skaits nav audzis, to kopējais pamatkapitāls sasniedzis 136,89 milj. EUR. Lielāko daļu no šīs summas gan veido viens uzņēmums – SIA “JT offices” –, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 130,24 milj. EUR. Uzņēmuma kapitāldaļu turētāji ir SIA “Jaunā Teika offices” un SIA “Jaunā Teika AUSMA”, liecina Lursoft izziņas dati. Jaunreģistrētā uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Arvydas Avulis, kuram patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts kopskaitā 9 uzņēmumos, tostarp SIA “Teikums”, SIA “Jaunā Teika” u.c. Šogad jūnijā uzņēmējs reģistrējis vēl vienu uzņēmumu – SIA “Good vibes only” –, kuram kā pamatdarbības nozare šobrīd norādīta bāru darbība. Šī jūnijā reģistrētā uzņēmuma pamatkapitāls ir ievērojami pieticīgāks nekā SIA “JT offices”, vien 2,8 tūkst. EUR. Apgrozījuma ziņā vissekmīgākais no visiem Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem, kuros Arvydas Avulis norādīts kā patiesais labuma guvējs, ir SIA “Jaunā Teika”. Šis uzņēmums pagājušajā gadā apgrozīja 21,85 milj. EUR un nopelnīja 5,67 milj. EUR. Uzņēmumam pieder zemesgabali Ropažu ielā 14 un Ropažu ielā 14 k-1, Rīgā, kur izbūvētas daudzdzīvokļu ēkas realizācijai un nomai.

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka novembrī reģistrēti 23 jauni uzņēmumi, kuru pamatkapitāls ir 10 tūkst. EUR vai lielāks, savukārt 128 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, kas reģistrētas novembrī, pamatkapitāls ir tikai 1 eiro. Kopumā no visām novembrī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību mazkapitāla SIA bija 57%. 

Otrs lielākais novembrī reģistrētais uzņēmums ir SIA “EF Mall”, kuram kā dalībnieks norādīts Kiprā reģistrētais RRE TRADECENTERS HOLDING LIMITED, taču patiesais labuma guvējs ir Leonids Esterkins. Minētajam Kiprā bāzētajam uzņēmumam pieder arī 60% nekustamā īpašuma jomā strādājošā SIA “OUTLETICO” kapitāldaļas. SIA “EF Mall” reģistrēto un apmaksāto pamatkapitālu veido 2 milj. EUR, un tas reģistrēts Vesetas ielā 7, Rīgā, kur atrodas arī AS “Rietumu Banka” un citi Leonidam Esterkinam piederošie uzņēmumi.

Lielākā aizvadītajā mēnesī reģistrētā akciju sabiedrība ir “AB Wind”, kas reģistrēta Ropažu novada Garkalnes pagastā. Lursoft dati liecina, ka uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Jānis Bole, kuram šobrīd patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts kopumā 6 uzņēmumos. Gan jaunreģistrētā AS “AB Wind”, gan arī AS “BB Partneris”, kura patiesā labuma guvējs arī ir Jānis Bole, padomē amatu ieņem kādreizējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Lursoft izziņas informācija gan liecina, ka pagājušajā gadā AS “BB Partneris” apgrozījis vien 34,42 tūkst. EUR un nopelnījis 43,98 tūkst. EUR.

Jaunu uzņēmumu ar 1,02 milj. EUR lielu pamatkapitālu aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrējis UAB “Spectator” no Lietuvas, rāda Lursoft pētījuma dati. SIA “Olimpika Invest” juridiskā adrese atrodas Rīgā, Alīses ielā 3, kur meklējami arī tādi uzņēmumi kā AS “VIADA Baltija”, SIA “Pirmas” u.c. UAB “Spectator” Lietuvā nodarbojas ar nekustamā īpašuma attīstīšanu, konsultāciju sniegšanu nodokļu, grāmatvedības, nekustamā īpašuma pirkšanas un pārdošanas jautājumos, tāpat arī sniedz uzņēmuma risku izvērtēšanas u.c. pakalpojumus.

Jānorāda, ka ārvalstu kapitāls reģistrēts 13,19% no visiem novembrī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem. Visbiežāk reģistrēti ieguldītāji no Krievijas, Lietuvas un Igaunijas. 

No visiem novembrī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem 48,65% juridiskā adrese atrodas Rīgā. 

TOP 10 lielākie novembrī reģistrētie jaunie uzņēmumi:

  1. SIA “JT offices”: 130,24 milj. EUR;
  2. SIA “EF Mall”: 2 milj. EUR;
  3. AS “AB Wind”: 1,10 milj. EUR;
  4. SIA “Olimpika Invest”: 1,02 milj. EUR;
  5. SIA “Krustpils 155”: 0,39 milj. EUR;
  6. SIA “JKL-21”: 0,36 milj. EUR;
  7. AS “Penrose Projects”: 0,19 milj. EUR;
  8. SIA “Bukultu laivu nams”: 0,12 milj. EUR;
  9. SIA “Transporent Property”: 0,10 milj. EUR;
  10. SIA “Varšavas 28”: 0,07 milj. EUR.

Foto avots: jaunateika.lv