Lursoft news

Sakarā ar izmaiņām normatīvajos aktos, Lursoft autorizētajiem lietotājiem atkal pieejami publiskajā daļā esošie valsts notāra lēmumi

2021. gada 2. septembris

Pamatojoties uz grozījumiem likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”, kas stājušies spēkā no š.g. 1.augusta, Lursoft autorizētajiem lietotājiem atkal pieejami valsts notāra lēmumi, kas klasificēti kā publiskās daļas dokumenti.

Grozījumi likumā, ļaujot piekļūt publiskās daļas dokumentu sadaļā esošajiem valsts notāra lēmumiem, dos iespēju uzņēmējiem pilnveidot savus ikdienas biznesa procesus – efektivizēt klientu izpēti, mazināt biznesa riskus un iegūt visaptverošāku informāciju, tai skaitā nodrošinot iespēju izprast reģistrā veikto ierakstu izdarīšanas pamatojumu.

Līdzšinējā pieredze rāda, ka šīs informācijas pieejamība ir īpaši svarīga juristiem, advokātiem strīdu situācijās, piemēram, reiderisma gadījumu novēršanā, uzņēmumu amatpersonu atbildības noteikšanā, kā arī no sabiedrības dalībnieku lēmumu izrietošu izmaiņu veikšanas gadījumos u.tml.  Operatīva šīs informācijas pieejamība palīdz novērst riskus un iespējamos apdraudējumus, kā arī nepieciešamības gadījumā sniedz iespēju savlaicīgi reaģēt. Jāņem vērā, ka informācijas publiska pieejamība, kas norādīta valsts notāra lēmumos, šobrīd ir jo īpaši svarīga, jo no 2021.gada 1.augusta komercreģistra ierakstu un dokumentu izsludināšana vairs netiek nodrošināta oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kā tas ir bijis līdz šim.

Jāatzīmē, ka valsts notāru lēmumi kā publiski pieejami tika noteikti līdz 2018.gada 1.augustam un no 2021.gada 1.augusta. Savukārt tie valsts notāra lēmumi, uz kuru pamata veikti ieraksti Komercreģistrā no 2018.gada 1.augusta līdz 2021.gada 31.jūlijam, atbilstoši normatīvajiem aktiem, trešajām personām publiski nav pieejami. 

Lietotāju ērtībai Lursoft nodrošina arī  dokumentu meklēšanas iespējas. Tāpat arī publiskajā daļā esošie dokumenti pieejami Lursoft uzņēmumu izziņās.

Dokumentu izpēte ir tikai viens no etapiem klientu izpētes procesā. Lursoft lietotājiem pieejams plašs pakalpojumu klāsts ērtākai klientu izpētei un uzraudzībai. Lai uzzinātu, kā Lursoft pakalpojumi var uzlabot ikdienas procesus Jūsu uzņēmumā, 28.septembrī aicinām uz bezmaksas tiešsaistes apmācībām. Apmācību laikā sniegsim ieskatu gan par Lursoft pieejamo informāciju, gan analītiskajiem pakalpojumiem, tostarp, kā pārbaudīt personas esamību patiesā labuma guvēju ķēdēs. Apmācībās arī gūsiet ieskatu AML izziņās iekļautajā informācijā, Sankciju katalogā un par Saistību grafa sniegtajām iespējām klientu izpētes procesā.

Apmācības notiks latviešu valodā tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties apmācībām iespējams ŠEIT.