Blog

Šogad maijā reģistrēts tikpat liels skaits jauno uzņēmumu kā aprīlī

2021. gada 3. jūnijs

Šogad maijā reģistrēti 849 jauni uzņēmumi, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, liecina Lursoft apkopotie dati. Salīdzinot ar aizvadītā gada maiju, kad Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji samazinājās jaunu uzņēmumu reģistrēšanas aktivitāte, šis gads iezīmējies ar jauno uzņēmumu skaita kāpumu.

Kopumā šī gada pirmajos piecos mēnešos reģistrēto jauno uzņēmumu skaits sasniedzis 4171, kas ir par 374 uzņēmumiem vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. 

Vairākums, t.i., 91,28% no aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību. Maijā reģistrēti arī 45 individuālie komersanti, 12 zemnieku saimniecības, 3 akciju sabiedrības, kā arī uzņēmumi, kas pārstāv citas tiesiskās formas. 

Reģionālajā sadalījumā vērtējot, redzams, ka 47% no visiem pagājušā mēneša jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, vēl 21,32% Pierīgā, savukārt no pārējiem reģioniem lielāka aktivitāte bijusi Zemgalē, kur maijā reģistrēti 77 jauni uzņēmumi, savukārt zemākā tā bijusi Vidzemē, kur uzņēmēju pulkam aizvadītā mēneša laikā piepulcējušies 58 jauni uzņēmumi. 

Jānorāda, ka jauni uzņēmumi maijā reģistrēti 93 pašvaldību teritorijās, vislielākajam skaitam uzņēmumu, neskaitot galvaspilsētu, tiekot nodibinātiem Daugavpilī (33), Jelgavā (27), Mārupes novadā (25), Liepājā (20) un Jūrmalā (19).  

Salīdzinot ar šī gada aprīli, kad 849 jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls bija 7,45 milj. EUR, maijā, lai arī reģistrēts tikpat liels jaunu uzņēmumu skaits, kopējais pamatkapitāls bija ievērojami mazāks. Lursoft apkopotā informācija parāda, ka tie bijuši 3,64 milj. EUR, kas ieguldīti maijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālos. Sešiem uzņēmumiem reģistrētais pamatkapitāls pārsniedzis 100 tūkst. EUR atzīmi.  

Maijā reģistrēto uzņēmumu vidū vislielākais pamatkapitāls ir AS “Primero Holding” – 550 tūkst. EUR. Lursoft izziņa rāda, ka 51% jauntreģistrētā uzņēmuma akciju pieder AS “Signet Bank”, savukārt pārējie 49% – AS “Mogo Eastern Europe”. Pēc Lursoft informācijas, AS “Signet Bank” norādījusi, ka tās patiesos labuma guvējus noskaidrot nav iespējams, savukārt kā AS “Mogo Eastern Europe” patiesais labuma guvējs reģistrēts Aigars Kesenfelds. AS “Primero Holding” juridiskajā adresē Antonijas ielā 3-1, Rīgā reģistrēta arī SIA “LS Medical Property” un IPS “Signet Asset Management Latvia”. 

Maijā vairāki lieli uzņēmumi reģistrēti ne tikai Rīgā, bet arī ārpus galvaspilsētas. Starp jaunajiem uzņēmumiem otrs lielākais pamatkapitāls aizvadītajā mēnesī bijis SIA “Bemchimmo Latvia” no Tukuma novada. Lursoft pieejamā informācija liecina, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Bemchimmo Group NV no Beļģijas, kuram līdz šim nav piederējušas daļas citos Latvijā reģistrētos uzņēmumos. Jānorāda, ka jaunreģistrētā uzņēmuma juridiskā adrese reģistrēta Pūrē, Daigones ielā 22, kur atrodas arī SIA “Puratos Latvia”. 

Otrs lielākais ārpus Rīgas reģistrētais uzņēmums maijā ir SIA “Kodolmedicīnas centrs”, kas savu juridisko adresi radis Ķekavas novadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Dacei Rātfelderei un Maijai Grigānei piederošais medicīnas iekārtu un preču tirgotājs SIA “Arbor Medical Korporācija”. Lursoft pieejamā informācija rāda, ka SIA “Arbor Medical Korporācija” vēl bez jaunreģistrētā SIA “Kodolmedicīnas centrs” pieder arī medicīnas preču mazumtirdzniecības uzņēmums SIA “Kristīne 1”, 85,71% kapitāldaļu pirms divdesmit gadiem reģistrētajā SIA “Vakcīna” un 55,56% daļu medicīnas sabiedrībā SIA “Kodolmedicīnas klīnika”. 

Vēl viens maijā reģistrēts uzņēmums, kura pamatkapitāls mērāms vairākos simtos tūkstošu, ir SIA “Stabu2A”. Tā kapitāldaļu turētājs ir AS “LATIO BARONA”, savukārt kā patiesie labuma guvēji reģistrēti Edgars un Raitis Šīni. Jānorāda, ka Edgaram Šīnam patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts 25 uzņēmumos, bet Raitim Šīnam – 7. 

TOP 5 maijā reģistrēto lielāko jauno uzņēmumu sarakstu noslēdz Valdim Muižniekam piederošais SIA “MV holdings”, kura reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 230 tūkst. EUR. Minētais uzņēmums reģistrēts Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 11, kur šobrīd reģistrēti vairāk nekā 10 uzņēmumi. Tiesa, Valdis Muižnieks kā patiesais labuma guvējs vēl bez SIA “MV holdings” reģistrēts arī 2010.gadā dibinātajā SIA “NOR RIX UTVIKLING”, un tam kā juridiskā adrese norādīta Antonijas iela 6A-36, Rīga. 

Lielākie 2021.gada maijā reģistrētie uzņēmumi:

  1. AS “Primero Holding” (Rīga): 550 tūkst. EUR pamatkapitāls;
  2. SIA “Bemchimmo Latvia” (Tukuma novads): 369,56 tūkst. EUR pamatkapitāls;
  3. SIA “Kodolmedicīnas centrs” (Ķekavas novads): 309 tūkst. EUR pamatkapitāls;
  4. SIA “Stabu2A” (Rīga): 281 tūkst. EUR pamatkapitāls;
  5. SIA “MV Holdings” (Olaines novads): 230 tūkst. EUR pamatkapitāls. 

Lursoft aprēķinājis, ka 61% no visām aizvadītajā mēnesī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību ir mazkapitāla, un teju trešdaļā gadījumu jauno SIA pamatkapitāls nepārsniedz 10 eiro. 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*