Lursoft news

Lursoft izziņās papildināta informācija par uzņēmumiem piešķirto valsts pabalstu

2021. gada 2. februāris

Biznesā ir būtiski savus lēmumus balstīt uz aktuālu un uzticamu informāciju, tāpēc, ņemot vērā, cik lielu informācijas apjomu nepieciešams aptvert izpētes procesā, ir svarīgi, ja visa informācija pieejama vienuviet.

Lai palīdzētu uzņēmējiem efektivizēt savu ikdienas darbu un samazināt biznesa riskus, Lursoft pastāvīgi paplašina uzņēmumu izziņās pieejamo informācijas klāstu.

Kopš pagājušā gada pavasara Lursoft izziņās pieejama informācija par uzņēmumu saņemto valsts atbalstu Covid-19 radītās krīzes pārvarēšanai. Tagad, papildu informācijai par dīkstāves pabalstu izmaksu darbiniekiem, atbalstu algu subsīdijām un atbalstīto nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku, Lursoft izziņās pieejama arī informācija, ja uzņēmums:

  • Saņēmis grantu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai;
  • Saņēmis tūrisma nozares uzņēmumiem paredzēto atbalstu Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai;
  • Saņēmis eksportējošajiem uzņēmumiem paredzēto atbalstu Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Ja uzņēmumam piešķirts kāds no atbalsta veidiem, informācija par to pieejama Lursoft uzņēmumu izziņas sadaļā “Finanses un nodokļi”, kā arī izziņas pamatdatos.

Jānorāda, ka līdz šim valsts atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku pārvarēšanai saņēmuši vairāk nekā 13 tūkstoši uzņēmumi. 3577 uzņēmumiem atbalstīta nokavēto nodokļu samaksas atlikšana uz laiku vai arī samaksas sadale termiņos, 10193 uzņēmumu darbiniekiem izmaksāti dīkstāves pabalsti un 3267 uzņēmumi saņēmuši subsīdijas darbinieku algu izmaksai.

Ekonomikas ministrijas publiskotā informācija uz š.g. 22.janvāri liecina, ka atbalstos algu subsīdijās līdz šim izmaksāti 5,3 milj. EUR, grantos uzņēmumu apgrozāmajos līdzekļos – 5,5 milj. EUR, savukārt nodokļu pagarinājums līdz šim piešķirts uzņēmumiem par 319,8 milj. EUR. Papildus tam, laika periodā no 2020.gada marta līdz jūnija beigām dīkstāves pabalstos izmaksāti 53,8 milj. EUR, savukārt laika periodā no aizvadītā gada 9.novembra līdz 22.janvārim – 18,7 milj. EUR. Eksportējošajiem uzņēmumiem darba samaksas kompensēšanas atbalstos izmaksāti 30,39 milj. EUR, savukārt tūrisma uzņēmumiem – 14,6 milj. EUR.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*