Lursoft news

Ar Klientu Portfeļa monitoringu seko līdzi, vai tavi klienti saņēmuši atbalstu algu subsīdijām

2021. gada 6. janvāris

Klientu Portfeļa lietotājiem paplašināts Valsts atbalsta monitoringā pieejamo notikumu klāsts, to papildinot ar paziņojumiem gadījumos, ja uzņēmumam piešķirts atbalsts algu subsīdijām.

Pavasarī, izsludinot valstī ārkārtējo situāciju, uzņēmumiem bija iespēja pieteikties dīkstāves pabalstiem saviem darbiniekiem. Rudenī, atkārtoti izsludinot Latvijā ārkārtējo situāciju, paplašināts pieejamā atbalsta klāsts, lai darbinieki, kuri ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darba laiku, varētu saņemt tādu atalgojumu, kādu saņēmuši pirms tam. 

VID publiskotā informācija liecina, ka algu subsīdiju ietvaros darbinieki, kuri valstī noteikto ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darba laiku, saņem atbalstu 50% apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par laiku no 2020.gada 1. augusta līdz 31.oktobrim, bet ne vairāk par 500 eiro. Darba devēja pienākums ir piemaksāt starpību starp algas subsīdiju un darbinieka līdz šim saņemto pilno darba samaksu.

Klientu portfeļa jaunais monitorings “Atbalsts algu subsīdijai” ļauj sekot līdzi informācijai, ja kādam no jūsu esošajiem klientiem, piegādātājiem vai arī konkurentiem piešķirts atbalsts daļēji nodarbināto darbinieku atalgojumam. Ja kāds no jūsu sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem būs saņēmis atbalstu algu subsīdijai, saņemsiet par to paziņojumu.

Monitorings par piešķirto atbalstu algu subsīdijām aktivizēts visiem Klientu Portfeļa lietotājiem, kuri norādījuši, ka vēlas saņemt paziņojumus par monitorējamiem uzņēmumiem piešķirto valsts atbalstu. Gadījumā, ja monitorings par Valsts atbalstu jums nav pieejams, aicinām sazināties ar savu klientu konsultantu, lai to aktivizētu.

Līdz aizvadītā gada 30.decembrim VID saņēmis kopumā 9910 dīkstāves pabalstu un subsīdiju piešķiršanas iesniegumus. Kopumā VID izmaksājis dīkstāves atbalstu un algu subsīdijas 9,28 milj. EUR apmērā. Pēc 5214 iesniegumiem izmaksāti 21256 dīkstāves pabalsti darbiniekiem 5,92 milj. EUR apmērā un 10698 algu subsīdijas kopumā 2,33 milj. EUR apmērā. Jāpiebilst, ka pašnodarbinātajām personām izmaksāti dīkstāves pabalsti 806,77 tūkst. EUR apmērā, bet patentmaksātājiem – 215,55 tūkst. EUR.

Dīkstāves pabalstam un daļēji nodarbināto algas subsīdijai par decembri var pieteikties līdz 15.janvārim, bet par janvāri – līdz 15.februārim. 

Lursoft Klientu Portfeļa lietotājiem pieejams piešķirtā Valsts atbalsta monitorings, kas aptvert tādus notikumus kā dīkstāves pabalsta piešķiršana, atbalstīta nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadale termiņos vai atlikšana uz laiku līdz trim gadiem, kā arī  jaunums – atbalsts algu subsīdijai. Informācija par valsts piešķirto atbalstu uzņēmumiem pieejama arī Lursoft izziņās sadaļā “Finanses un nodokļi”, kā arī uzņēmuma izziņas pamatdatos.

Klientu Portfeļa monitorings sniedz iespēju sekot līdzi svarīgākajām izmaiņām savu klientu un sadarbības partneru datos. Monitoringu klāsts regulāri tiek papildināts ar jauniem pakalpojumiem. Tā lietotājiem pieejami ne tikai Uzņēmumu reģistra, Maksātnespējas un Komercķīlu monitoringi, bet arī PVN reģistra, Uzņēmumu akcīzes preču licenču, Patiesā labuma guvēju, Sankciju, IUB rezultātu paziņojumu u.c. monitoringi.

Lai uzzinātu, kā pieteikties monitoringu pakalpojumiem, aicinām sazināties ar savu Lursoft Klientu konsultantu vai arī Lursoft Klientu apkalpošanas nodaļu, zvanot pa tālruni 67844300 vai rakstot uz info@lursoft.lv

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.