Lursoft news

Lursoft izziņā iekļauta informācija, ja uzņēmums ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs

2020. gada 9. septembris

Atsaucoties uz klientu ierosinājumiem, Lursoft paplašinājis uzņēmumu izziņās pieejamās informācijas klāstu, iekļaujot tajā atzīmi, ja uzņēmums ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, kā arī datumu, kad uzņēmums ieguvis mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu.

Gadījumā, ja uzņēmums bijis mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs iepriekš, izziņā būs publicēts datums, no kura uzņēmums zaudējis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu.

Par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju var kļūt uzņēmumi, kuri atbilst šādiem kritērijiem:

  • Saimnieciskās darbības ieņēmumi jeb apgrozījums kalendārā gada laikā nepārsniedz 40 tūkst. EUR;
  • SIA dalībnieki ir tikai fiziskās personas;
  • SIA valdes locekli ir tikai mikrouzņēmuma darbinieki;
  • Mikrouzņēmuma darbinieku skaits nepārsniedz 5 strādājošos;
  • Mikrouzņēmuma darbinieka ienākums mēnesī nepārsniedz 720 eiro;
  • Nodokļa maksātājs nav personālsabiedrības biedrs.

Dati par to, vai uzņēmums ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, ir papildu informācijas avots, kas ļauj vispusīgāk izvērtēt potenciālo klientu vai sadarbības partneri.

Pēc Lursoft aprēķiniem, šobrīd mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statuss piešķirts 23847 uzņēmumiem. Visskaitliskāk šī nodokļu režīma uzņēmumu vidū pārstāvētas firmas, kas nodarbojas ar juridiskajiem un grāmatvedības pakalpojumiem, nodarbojas ar specializētajiem būvdarbiem vai nodarbojas ar mazumtirdzniecību.

Lursoft savā vairāk nekā 20 gadu darbības pieredzē ir pārliecinājies, ka uzņēmējiem ir svarīgi, lai visa nepieciešamā informācija, kas vajadzīga klientu un partneru izvērtēšanai, būtu pieejama vienuviet. Tāpēc Lursoft regulāri izstrādā aizvien jaunus pakalpojumus, kā arī paplašina izziņās pieejamās informācijas klāstu, iekļaujot tajās uzticamu un aktuālu informāciju no pirmavotiem, tā ļaujot uzņēmējiem būt drošiem par datu kvalitāti un vienlaikus ieekonomēt savus resursus, visu vajadzīgo informāciju saņemot vienuviet.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.