Lursoft news

Lursoft izziņās tagad pieejama informācija par sabiedriskā labuma organizācijas statusu

2020. gada 26. maijs

Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju Lursoft izziņās turpmāk būs pieejama informācija, ja organizācijai ir piešķirts vai arī atņemts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kā arī organizācijas darbības joma.

Kā liecina Lursoft apkopotā informācija, spēkā esošs sabiedriskā labuma organizācijas statuss šobrīd reģistrēts 2454 organizācijām, savukārt 1159 organizācijām šis statuss atņemts.

Sabiedriskā labuma darbība sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 4.panta pirmo un otro daļu sabiedriskā labuma organizācijai ir tiesības saņemt likumos noteiktos nodokļu atvieglojumus un tai ir citas Sabiedriskā labuma organizāciju likuma noteiktās tiesības, savukārt personas, kuras ziedo sabiedriskā labuma organizācijai, ir tiesīgas saņemt likumos noteiktos nodokļu atvieglojumus, izņemot gadījumus, kad tās atsauc savus ziedojumus.

Informāciju par sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu vai arī atņemšanu Lursoft iekļāvis savās izziņās, lai palīdzētu ikvienam pēc iespējams pilnvērtīgāk veikt ne tikai uzņēmumu, bet arī dažādu organizāciju darbības analīzi, tai skaitā veicot klientu izpēti.

Tas jo īpaši ir svarīgi tāpēc, ka Finanšu izlūkošanas dienests iepriekš norādījis, ka Latvijā nereti personas nelikumības aizsedz ar filantropiju un ziedojumiem nevalstiskajām organizācijām un sabiedriskā labuma organizācijām. Tā piemēram, Dienests konstatējis, ka kultūras un atpūtas, kā arī sporta sektoros ziedojumos un citos skaidras naudas darījumos iemaksās dažkārt tiek saņemts pat trīs reizes mazāk nekā vēlāk norādīts izdotās naudas apjoms.

Veicot rūpīgu klientu  datu izpēti, iepazīstoties ar tā līdzšinējo darbību un nepieciešamības gadījumā izmantojot arī Lursoft Datu atlases pakalpojumu iespējas, lai iegūtu detalizētāku informāciju, ir augstākas iespējas izvairīties no sadarbības ar organizācijām, kurām, piemēram, šāds speciālais statuss ir atcelts. Šādu datu pārbaude dos iespēju pasargāt arī sava biznesa darbību un reputāciju.

Sabiedriskā labuma organizāciju statusus Valsts ieņēmumu dienests pārskata 1-2 reizes mēnesī.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*