Blog

Ar humoru uzņēmējiem viss kārtībā. Mums ir gan laimes aģenti, gan veiksmes dāmas un arī laimīgas kravas

2020. gada 1. aprīlis

Uzņēmēji visos laikos izcēlušies ar savu radošo domāšanu, kas ļāvusi pārvarēt arī ne mazums grūtību. Arī šajā laikā, kad valda neziņa par daudzu biznesu turpmāko nākotni, pasmaidīt liek uzņēmēju radošais piegājiens savu jaundibināto firmu nosaukumu izvēlē.

Lursoft jau par tradīciju kļuvis Joku dienā apkopot iepriekšējā gadā dibināto uzņēmumu interesantākos nosaukumus. Šī tradīcija tiek turpināta arī šogad, tāpēc jau tagad sagatavojies smieklu devai.

Mēs, latvieši, esam ļoti pozitīvi noskaņoti, lai ko arī teiktu citi no malas, kas atspoguļojas arī uzņēmumu nosaukumos. Piemēram, Ogres novadā kāds jau dibināšanas brīdī zinājis, ka viss ies no rokas, tāpēc nosaucis savu uzņēmumu par SIA “Zelta gads”, kam pievienojies arī kāds uzņēmējs no Daugavpils, reģistrējot mazumtirdzniecības uzņēmumu SIA “Ļoti labi”. Tiesa, kā rāda Lursoft dati, šķiet, ka tik ļoti labi nemaz nav gājis, jo kopš šī gada marta sākuma uzņēmumam vairs nav aktuālu amatpersonu, savukārt nodokļu parāds pietuvojies 1 tūkst.EUR.

Pozitīvisms spraucas ārā arī no vairāku citu pagājušajā gadā reģistrētu uzņēmumu nosaukumiem. Piemēram, Ogres novadā pērn darbu uzsācis SIA “Laimes bērns”

Uzņēmējiem vienmēr visām situācijām ir vairāki risinājumi, ko apliecina arī Jelgavas uzņēmums SIA “Plāns B”, taču, pat ja tāda nav, tad, acīmredzot, ir jāvadās pēc sen zināmā teiciena, ka katram mākonim ir zelta maliņa, ko sava uzņēmuma nosaukumā ietērpusi arī kāda bērnu apģērbu ražotāja no Kuldīgas novada, neaprobežojoties tikai ar maliņu, bet apzeltot visu mākoni un nosaucot savu rūpalu par IK “Zelta mākonītis”. Bet ar to vēl nekas nebeidzas. Rīgā mums ir arī savas SIA “Veiksmes dāmas”, SIA “Laimes aģenti” un pat SIA “Laimīgā krava”. Tikmēr Bauskas novadā, kamēr citviet tiek prātots par to, kā biznesu padarīt laimīgāku, viss ir pavisam mierīgi, jo pērn reģistrēta SIA “Pa mierīgo”.

Gadījumos, kad radošais lidojums tomēr nav īpaši augsts un plašs, var izlīdzēties ar nosaukumu, kas komentārus neprasa. Tā teikt, nosaukums taču ir. Tā pagājušā gada aprīlī izdarījis arī kāds gados jauns uzņēmējs, nosaucot savu uzņēmumu par SIA “Kreatīvs Nosaukums”. Līdzīgi ir arī ar kādu Limbažu novadā reģistrētu uzņēmumu, kas aicina – SIA “Ienāc ir varianti”. Kad būsi ticis iekšā, tad arī uzzināsi, ar ko šis uzņēmums nodarbojas.

Uzņēmumu nosaukumi liecina arī par mūsu biznesa mentalitāti, jo kamēr citviet uzņēmējus, kuriem ir pamatīgs krampis uz biznesu, dēvē par biznesa haizivīm, pie mums tā vietā ir SIA “Biznesa Ronis”. Patiesībā, nav starpības vai haizivs, vai ronis, jo arī pēdējam ir plēsēja daba un tas var būt gana bīstams zvērs. Taču, ja ar biznesa izaicinājumiem biznesa ronis netiks galā, tas noteikti pa spēkam būs Rīgā reģistrētajam SIA “Sudraba bruņinieks”, kas atnesīs ticību tam, ka pēc tumsas vienmēr nāk gaisma.

Un, lai arī kā būs, Jūrmalas uzņēmēji ir pavisam droši  – SIA “Vasara būs”!

Interesantākie 2019.gadā reģistrēto uzņēmumu nosaukumi:

JANVĀRIS

 

FEBRUĀRIS

 

MARTS

 

APRĪLIS

 

MAIJS

 

JŪNIJS

 

JŪLIJS

 

AUGUSTS

 

SEPTEMBRIS

 

OKTOBRIS

 

NOVEMBRIS

 

DECEMBRIS

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*