Blog

Pamanīji kļūdainu informāciju par patiesajiem labuma guvējiem? Ziņo Uzņēmumu reģistram!

2019. gada 10. decembris

Veicot klientu izpēti, analizējot tirgus attīstību, konkurentu darbību, uzņēmējiem nepieciešama piekļuve pēc iespējas plašākam informācijas klāstam, lai varētu pieņemt izsvērtus un pamatotus lēmumus. Informācijai par uzņēmuma finanšu rādītājiem, samaksāto nodokļu apjomu, dalībniekiem, amatpersonām un arī patiesajiem labuma guvējiem.

Tiesa, tā kā daļai uzņēmumu informāciju par to patiesajiem labuma guvējiem Uzņēmumu reģistrs reģistrējis automatizēti (pēc noklusējuma), praksē, veicot padziļinātu izpēti, esam konstatējuši, ka dažkārt reģistrētā informācija ir neprecīza.

Jāņem vērā, ka virkne normatīvo aktu uzliek pienākumu ikvienam vērtēt savus klientus un sadarbības partnerus.

Tā piemēram, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums (AML) nosaka, kuros gadījumos un kādiem likuma subjektiem ir jāveic kllientu vienkāršā un padziļinātā izpēte. Tāpat ikvienam ir saistošs arī Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums, kas uzliek pienākumu vērtēt savus sadarbības partnerus.

SIA Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa:  “Lursoft ir svarīgi, lai Latvijā būtu droša uzņēmējdarbības vide. Tāpēc lielu uzmanību pievēršam tam, lai ikvienam būtu pieejami aktuāli un uzticami dati.”

No nākamā gada jūlija valstij būs jānodrošina iespēja pieņemt paziņojumus no AML likuma subjektiem gadījumos, ja tie konstatē, ka LR Uzņēmumu reģistrā reģistrētais uzņēmuma patiesā labuma guvējs neatbilst faktiskajai situācijai.

Tādēļ, lai sekmētu datu kvalitāti un nodrošinātu ērtu informācijas nosūtīšanu atbildīgajai institūcijai, mēs jau šobrīd esam izveidojuši un ikvienam Lursoft autorizētam lietotājam nodrošinam šādu ziņošanas sistēmu. Ar tās palīdzību lietotājs var uzņēmuma izziņā pie patiesā labuma guvēju norādītās informācijas izvēlēties “Ziņo Uzņēmumu reģistram” un aizpildīt speciāli izveidotu formu, kas kā e-pasta paziņojums automātiski tiek nosūtīts Uzņēmumu reģistram.

Izveidotais risinājums ir ērts un neprasa papildus ieguldījumus paziņojuma sagatavošanā. Svarīgi uzsvērt, ka šis risinājums klientam nodrošina arī iespēju pierādīt, ka tas rīkojies atbilstoši likumā noteiktām prasībām. Līdz ar to, jo īpaši AML likuma subjektiem, šis var palīdzēt, piemēram, iekšējās kontroles sistēmas atsevišku procedūru nodrošināšanā.”

Vienlaikus aicinām arī pārbaudīt, vai pats neesat kļūdaini kādā uzņēmumā reģistrēts kā patiesais labuma guvējs. Lai to izdarītu, dodies uz “Mani dati valsts reģistros” sadaļu “Patiesais labuma guvējs”, kur vienkopus redzami visi uzņēmumi, kuros šobrīd esi reģistrēts kā patiesais labuma guvējs. Ja informācija ir neprecīza, aicinām par to ziņot!

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*