Lursoft news

Žurnāla “Kapitāls” novembra numurā – Nacionālā kapitāla uzņēmumu tops

2019. gada 6. novembris

Žurnāla “Kapitāls” novembra numurā, lai godinātu vietējos uzņēmumus, to ilglaicīgos vadītājus un dalībniekus, publicēts Nacionālā kapitāla uzņēmumu tops.

TOP 100 veiksmīgākie privātā vietējā kapitāla uzņēmumi 2018.gadā apgrozījuši 6,18 miljardus eiro, gada laikā to kopējam apgrozījumam palielinoties par 19,49%.

Lai gan sarakstā iekļuvušie uzņēmumi pārstāv vairāk nekā 20 dažādas nozares, izteikts līderis to vidū ir tirdzniecība. Lursoft aprēķinājis, ka no TOP 100 sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem 27 komersantu darbība saistīta ar vairumtirdzniecību, bet vēl 19 – ar mazumtirdzniecību.

Tieši mazumtirdzniecību pārstāvošais SIA “DEPO DIY” ierindojas TOP 100 veiksmīgāko vietējā kapitāla uzņēmumu saraksta pirmajā vietā. Tirdzniecības uzņēmums līderpozīcijas sarakstā ieņēma arī gadu iepriekš.

Lielākie privātā vietējā kapitāla uzņēmumi:

  1. SIA DEPO DIY: 233,94 milj.EUR;
  2. SIA PATA: 209,35 milj.EUR;
  3. AS RECIPE PLUS: 195,18 milj.EUR;
  4. SIA TOLMETS: 193,53 milj.EUR;
  5. SIA JUPAKS: 186,56 milj.EUR.

TOP 100 lielāko valsts un pašvaldību kapitāla uzņēmumu vidū  dominē veselības aizsardzības nozare (28 uzņēmumi), savukārt desmitā daļa no sarakstā esošajiem uzņēmumiem pārstāv elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozari.

Žurnālā atradīsiet ne tikai 100 lielākos vietējā privātā kapitāla, kā arī valsts/ pašvaldību uzņēmumus, bet arī sarakstus, kas atklās, kuri bijuši vietējā kapitāla lielākie pelnītāji, darba devēji un nodokļu maksātāji 2018.gadā.

Tāpat arī žurnāls Kapitāls publicējis TOP 25 sarakstus ar uzņēmumu ilglaicīgākajiem vadītājiem un dalībniekiem.

Žurnāla “Kapitāls” novembra numuru meklē visās lielākajās preses tirdzniecības vietās!

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.