Blog

Starp pērn likvidētajiem uzņēmumiem visjaunākie – mākslas, izklaides un atpūtas nozarē

2019. gada 22. marts

Aizvadītajā gadā reģistrēts visu laiku augstākais likvidēto uzņēmumu skaits. Lursoft statistikas dati liecina, ka 2018.gadā Latvijā likvidēti 20 746 uzņēmumi, par 25,89% vairāk nekā gadu iepriekš.

Starp pērn likvidētajiem uzņēmumiem visplašāk pārstāvēta būvniecība, sabiedriskā ēdināšana un kravu pārvadājumi, bet, ja raugāmies uzņēmumu vidējo vecumu, jāteic, ka 2018.gadā likvidētie uzņēmumi ir ar vairāku gadu pieredzi biznesā – to vidējais vecums pārsniedz 6 gadu slieksni.

Tikmēr, raugoties, kuri uzņēmumi “nodzīvojuši” visīsāko mūžu pirms tie pagājušajā gadā likvidēti, jāmin mākslas, izklaides un atpūtas nozare, jo to vidējais vecums likvidēšanas brīdī bijis 5 gadi un 4 mēneši.

Likvidēto uzņēmumu rekords šogad atkal varētu tikt pārspēts, jo līdz marta vidum likvidēti jau 12 840 uzņēmumi, tikpat, cik 2016.gadā visu 12 mēnešu periodā. Lielais likvidēto uzņēmumu skaits saistāms ar UR veiktajām darbībām, automatizēti izslēdzot no reģistra ekonomiski neaktīvos uzņēmumus. Tā rezultātā, piemēram, 14.janvārī dienas laikā likvidēti pat 6 647 komersanti, bet 13.februārī – 3 408.

Piesakies Lursoft nozaru monitoringu izmēģinājumam un turpmākās 30 dienas monitorē nozares TOP 1000 lielākos uzņēmumus bez maksas!

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*