Lursoft news

Lursoft datu bāzē pieejami jau vairāk nekā 107 tūkstoši pārskati par 2016.gadu

2017. gada 9. maijs

Lursoft apkopotie statistikas dati liecina, ka gada pārskatus patlaban iesnieguši jau vairāk nekā 107 tūkstoši uzņēmumi un Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētie subjekti.

Visaktīvāk gada pārskati iesniegti pēdējās divās nedēļās, kad iesniegta vairāk nekā puse no visiem jau pieejamajiem pārskatiem par pagājušo gadu, savukārt trešā lielākā aktivitāte novērota marta pēdējā nedēļā, kas bijis termiņš biedrību un nodibinājumu pārskatu iesniegšanai.

GP-aktivitate

Salīdzināšanai: Lursoft pieejamā statistika rāda, ka par 2015.gadu datu bāzē patlaban reģistrēti teju 128 tūkstoši gada pārskatu, kas norāda uz to, ka patlaban vairākums aktīvo uzņēmumu savus pārskatus par pagājušo gadu jau iesnieguši, un ir iespējams veikt pirmās aplēses par uzņēmumu finanšu rādītājiem pērnajā gadā.

No patlaban reģistrētajiem uzņēmumu iesniegtajiem gada pārskatiem redzams, ka 89,5 tūkstoši uzņēmumi, kuri savus pārskatus par 2016.gadu jau iesnieguši, aizvadītajā gadā kopumā apgrozījuši 27,18 miljardus eiro, kopā nopelnot 1 miljardu eiro. Salīdzināšanai – 2015.gadā 105 tūkstoši gada pārskatus iesniegušie uzņēmumi apgrozījuši 53,17 miljardus eiro un nopelnījuši 1,79 miljardus eiro.

Rēķinot vidējos rādītājus uz vienu uzņēmumu, redzams, ka, pēc pirmajiem rezultātiem, pērn vidējais viena uzņēmuma apgrozījums bijis 303,66 tūkst.EUR, bet peļņa – 11,27 tūkst.EUR uz vienu uzņēmumu.

Tiesa, gada pārskatus vēl turpina iesniegt Latvijas lielie uzņēmumi, tāpēc gan kopējie, gan vidējie rādītāji vēl būtiski mainīsies.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*