Blog

Noderīgi pakalpojumi, lai izvairītos no nekustamo īpašumu krāpniecības gadījumiem

2017. gada 31. marts

Medijos dažkārt dzirdam par gadījumiem, kad negodprātīgām personām izdevies izkrāpt naudu no personām, kuras vēlējušās iegādāties nekustamo īpašumu.[1] Krāpšanas shēmas ir dažādas – viltotas pilnvaras un zemesgrāmatas, viltoti mantojuma dokumenti, pirkuma rokasnaudas apmaksa nepatiesajam īpašuma īpašniekam vai krāpšanās ar īpašuma domājamām daļām. Šie ir vien daži no visbiežāk izplatītajiem krāpšanas veidiem, kuru rezultātā nākas ciest tiem, kuri vēlējušies iegādāties nekustamo īpašumu.

Lai arī krāpnieku izdoma ir neierobežota, pirms darījumu noslēgšanas, veicot vienkāršus pārbaudes soļus, iespējams izvairīties no iekrišanas negodprātīgo personu krāpniecības tīklos un naudas zaudēšanas. Kā? Pārbaudot informāciju par interesējošo, iegādei nolūkoto īpašumu reģistros.

Lursoft ikvienam piedāvā piekļuvi informācijai par nekustamo īpašumu tieši no pirmavota – Zemesgrāmatas, Kadastra – kas, savukārt, nozīmē, ka iegūtā informācija ir patiesa un uzticama. Tāpat arī Lursoft iespējams pārliecināties par pārdevēja sniegtās informācijas patiesumu Mantojumu un Laulāto mantisko attiecību reģistros.

Kāda Lursoft pieejamā informācija var būt noderīga personai, kura vēlas iegādāties nekustamo īpašumu?

Zemesgrāmata – reģistrā meklējot interesējošo īpašumu pēc tā kadastra numura, zemesgrāmatas numura, nosaukuma vai adreses, iespējams pārliecināties, vai īpašums ir ierakstīts Zemesgrāmatā, vai tas ir sadalīts domājamās daļās un vai tam nav reģistrēta hipotēka.

Kadastrs – iespēja uzzināt aktuālo informāciju par nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošajām zemes vienībām, būvēm, telpu grupām, zemes vienības daļām – to kadastrālo vērtību, piederību un būvju tehnisko stāvokli.

Laulāto mantisko attiecību reģistrs – ļauj pārliecināties, vai gadījumā, ja nekustamais īpašums iegādāts laulības laikā, līgums neparedz laulāto mantas šķirtību.

Pilnvaru atsaukumi – Lursoft nodrošina piekļuvi Latvijas Vēstneša sludinājumiem, tostarp arī pilnvaru atsaukumiem. Pirms darījuma slēgšanas par nekustamā īpašuma iegādi, gadījumā, ja otra puse darbojas uz pilnvaras pamata, būtiski pārliecināties, vai pilnvara aizvien ir derīga un darījuma slēdzējam ir tiesības rīkoties pilnvarotāja vārdā.

Mantojumu reģistrs –pārliecināties, vai Latvijas Zvērinātu notāru padomes pārziņā esošās valsts informācijas sistēmā nav reģistrēti dati, kas sniedz informāciju par uzsāktajām mantojuma lietām (tai skaitā ziņas par mantojuma atstājēju).

Nekustamo īpašumu izsoļu saraksts nodrošina piekļuvi apjomīgam nekustamo īpašumu izsoļu skaitam, sniedzot informāciju par izsolīto īpašumu platību, sākuma un nosolīto cenu, aprakstu u.c. noderīgu informāciju. Šī informācija dod iespēju analizēt nekustamā īpašuma tirgus tendences. Izmantojot Nekustamo īpašumu izsoļu sarakstu, varat iegūt precīzu priekšstatu par nekustamā īpašuma cenām interesējošā teritorijā..

Izmantojot Klienta portfeļa monitoringus,  ir iespēja arī sekot līdzi dažādām izmaiņām reģistrācijas notikumos (atsauktās pilnvaras, mantojuma ziņas utt.), līdz ar to, arī darījuma slēgšanas laikā, kas mēdz dažkārt ilgt pat vairākus mēnešus, var papildus nodrošināt savu interešu aizsardzību un mazināt iespējamos krāpniecības riskus.

 

1 Mājokļa iegādes darījumos aizvien notiek krāpšanās ar pilnvarām un zemesgrāmatu

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.