Blog

Miljonāru saraksta līderpozīcijas saglabājuši AS “ABLV Bank” īpašnieki

2016. gada 24. novembris

Žurnāls “Kapitāls”, sadarbībā ar korporatīvo finanšu kompāniju SIA “LAIKA STARS” un SIA “Lursoft” publicējis šā gada miljonāru sarakstu, kas plašākai sabiedrībai būs pieejams žurnāla “Kapitāls” decembra numurā. Rezultāti liecina, ka Topa augšgalā izmaiņas nav notikušas un līderpozīcijas saglabājuši AS “ABLV Bank” īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis.

Lai gan Topa līderi savas pozīcijas nemainīgi saglabā jau otro gadu pēc kārtas, pētījums rāda, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, pirmajā desmitniekā notikušas vērienīgas izmaiņas. Viens no Topa veidotājiem – Lato Lapsa min: “Topa pirmā desmitnieka īpašumu kopējā vērtība turpina pieaugt, (1.74 miljardi eiro šogad pret 1.41 miljardu eiro pirms gada), taču tālākā Top 100 daļa šo pieaugumu līdzsvaro ar vērtības kritumu.”

Kā iemeslu vērtību kritumam SIA “LAIKA STARS” valdes priekšsēdētājs Vadims Jerošenko iezīmē pērnā gada ģeopolitisko situāciju, kas spilgti atspoguļojas finanšu datos. Šim apgalvojumam pievienojas arī SIA “Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa, sniedzot komentāru: “Iespējams, ka banku sektorā peļņas pieaugums turpmākajos gados varētu nebūt tik straujš. Taču nozīmīgi, ka līdz ar finanšu pakalpojumu sfēru miljonāru TOP 100 plaši pārstāvētas ir azartspēles, vairumtirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība, mežizstrāde, būvniecība un loģistika.”

Saraksta trešajā vietā nemainīgi pozīciju, ar kopējo īpašuma vērtību 250 miljoni eiro, saglabājis viens no AS “Rietumu banka” īpašniekiem Leonīds Esterkins, tomēr arī viņa kopējais budžets rāda lejupslīdi un šogad krities par 16 miljoniem eiro.

Lato Lapsa norāda, ka, neskatoties uz to, ka visām turīgākajām ģimenēm konstatēts biznesa vērtības kritums, pētījums rāda, ka aizvadīts vēl viens stabilitātes gads.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*