Lursoft news

Paziņoti TOP 500 Latvijas lielākie uzņēmumi

2016. gada 10. novembris

Ar 2015. gada lielāko un veiksmīgāko uzņēmumu godināšanu trešdien, 9.novembrī noslēdzās ikgadējā TOP 500 apbalvošanas ceremonija.

Dienas Biznesa un Lursoft, pēdējos četros gados – arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) – kopdarbībā veidotais TOP 500 šogad svin 20 gadu jubileju. Godalgas uzņēmējiem šogad tika pasniegtas 19 nominācijās, trīs no tām tika apvienotas vienā, ņemot vērā, ka visās trijās tika noteikts viens uzvarētājs. Tas ir AS Latvenergo, kurš jau kopš pašiem TOP 500 pirmsākumiem ik gadu ir bijis viens no topa pirmā trijnieka uzņēmumiem, vairākus gadus – arī TOP 500 līderis. Šogad, līdzīgi kā vairākos iepriekšējos gados, TOP 500 līdera godā atkārtoti ir iekļuvis ķīmisko vielu vairumtirgotājs SIA Uralchem Trading.

Arī šogad, līdztekus pārējām nominācijām, savu speciālbalvu pasniedza Lursoft. Balvas saņēmējs, vietējā kapitāla uzņēmums SIA Kurekss, TOP 500 sarakstā ierindojies visus 20 topa veidošanas gadus. Pērn uzņēmums apgrozījis 50,42 milj.EUR un strādājis ar 3,04 milj.EUR peļņu, pamatoti jau kopš tā pirmsākumiem ierindojoties pirmajā vietā starp Ventspils novada lielākajiem uzņēmumiem.

Kā liecina TOP 500 vidējo skaitļu kopsavilkums, iepriekšējais gads Latvijas uzņēmumiem ir bijis salīdzinoši mierīgs. Kaut gan daudzu ekspertu vērtējumos, atskatoties uz 2015. gadu, bieži ieskanas vārds “stagnācija”, kopējā aina, savelkot kopā lielāko uzņēmumu rezultātus, tomēr neizskatās tik dramatiska. 500 mūsu ekonomikas līderu kopējais apgrozījums – 27,54 mljrd. eiro – salīdzinājumā ar 2014. gadu pērn ir samazinājies par nieka 0,4%. Un šis noteikti nav sliktākais scenārijs, apzinoties, ka stāvam uz vietas laikā, kad ir apsīkusi iepriekšējā Eiropas Savienības naudas plūsma, bet nākamā vēl nav mūs sasniegusi, un laikā, kad joprojām ir un paliek spēkā Eiropas un Krievijas savstarpējās sankcijas, kas vistiešākajā veidā ietekmē daudzu nozīmīgu Latvijas uzņēmumu biznesu. Turklāt, saglabājoties līdzšinējam vidējam apgrozījuma līmenim, TOP 500 uzņēmumu kopējā peļņa (ar peļņu pērn strādājuši 423 uzņēmumi no 500) gada laikā ir pieaugusi par 16,6%, otrkārt, zaudējumi (ar zaudējumiem savukārt strādājuši 77 uzņēmumi) ir samazinājušies par 19%, salīdzinot ar 2014. gada rezultātiem, attiecīgi peļņas un zaudējumu bilance ir augusi par visiem 22,2%. Pavisam nedaudz – par 3 tūkst. – pērn ir palielinājies TOP 500 uzņēmumu kopējais nodarbināto skaits. Likumsakarīgi, ka pieaugusi ir arī vidējā peļņa uz vienu darbinieku, tātad – uzņēmumi pagājušajā gadā ir strādājuši daudz efektīvāk.

TOP 500 nominācijas

AS Latvijas finieris  – TOP 500 ražotājs

SIA Mikrotīkls – TOP 500 eksportētājs

AS Swedbank – TOP 500 pelnītājs

AS Latvenergo – TOP 500 EBITDA pelnītājs, TOP 500 valsts uzņēmums, TOP 500 vietējā kapitāla uzņēmums

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs – TOP 500 rentablākais valsts uzņēmums

SIA Depo DIY – TOP 500 privātais vietējā kapitāla uzņēmums

AS Recipe Plus – TOP 500 pelnošākais privātais vietējā kapitāla uzņēmums

AS Elko grupa – TOP 500 koncerns

SIA Rimi Latvia – TOP 500 ilgdzīvotājs

SIA Neste Latvija – TOP 500 dinamiskākais uzņēmums

SIA Maxima Latvija – TOP 500 darba devējs

AS Valmieras stikla šķiedra – TOP 500 reģionu uzņēmums

SIA Mikrotīkls – TOP 500 vērtīgākais uzņēmums

SIA PrimeraAir Nordic – TOP 500 jaunpienācējs

SIA Ceļu, tiltu būvnieks – TOP 500 cerība

SIA Uralchem Trading – TOP 500 līderis

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.