Blog

Žurnāls iBizness: Sākam „Eksperimentu”!

2016. gada 30. maijs

„Ja tu gribi gūt panākumus, tev būs jāatrod vēl neietas takas, nevis jāceļo jau pa iebrauktiem, ērtiem, citu apgūtiem ceļiem,” tā savulaik sacījis amerikāņu biznesa magnāts Džons Rokfellers. Biznesa galvenā ideja joprojām nav mainījusies. Ņemot vērā konkurences palielināšanos uzņēmējdarbībā, ir svarīgi pastāvīgi meklēt jaunus attīstības ceļus un iespējas.

Džons Rokfellers

Viens no veiksmīgas uzņēmējdarbības stūrakmeņiem ir nemitīga pilnveidošanās, darbības efektivitātes paaugstināšana, noieta tirgu paplašināšana. Tāpēc nolēmām uzsākt „Eksperimentu”, kura laikā palīdzēsim uzņēmumiem rast labākos risinājumus to darba ražīguma palielināšanai.

Lai palīdzētu sekmēt Latvijas uzņēmumu attīstību, šī gada februāra beigās SIA Lursoft aicināja uzņēmējus pieteikties „Eksperimentam”, kura mērķis ir parādīt, kā ar dažādu risinājumu palīdzību iespējams optimizēt uzņēmuma procesus, mazināt biznesa riskus, efektivizēt darbu ar debitoriem un paplašināt noieta tirgus.

SIA Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa skaidro: ”Aizņemtajā ikdienā uzņēmējiem bieži vien neatliek laika iedziļināties tehnoloģisko risinājumu piedāvājumā, tādēļ nereti tiek palaistas garām lieliskas iespējas ievērojami uzlabot uzņēmumu efektivitāti. Tieši tāpēc, vēloties palīdzēt uzņēmējiem saskatīt sava biznesa potenciālu un palielināt darba ražīgumu, aicinājām viņus iesaistīties „Eksperimentā”. Mūsu eksperti, izzinot uzņēmuma procesus un šī brīža problēmas, „Eksperimenta” gaitā palīdzēs atrast labākos risinājumus – gan sniedzot uzņēmuma speciālistiem konsultācijas, gan nodrošinot bezmaksas nepieciešamo pakalpojumu klāstu. Mūsu mērķis ir, uzlabojot uzņēmuma efektivitāti, sekmēt tā attīstību un izaugsmi.”

Izvērtējot saņemtos pieteikumus, „Eksperimentam” tika izvēlēti divi dalībnieki – Durbes novada ģimenes uzņēmums SIA Krastmaļi sēklas un reģionālā daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde SIA Vidzemes slimnīca –, kuru gaitām turpmāko gadu būs iespēja sekot līdzi arī „iBiznesa” lasītājiem. Šajā laikā minētie uzņēmumi varēs saņemt dažādu ekspertu padomus, pieeju datu bāzēm, tādējādi būs iespējams paaugstināt darbības efektivitāti.

startup-593327_1280

Strādāt labāk

SIA Krastmaļi sēklas ir 2009.gadā reģistrēts ģimenes uzņēmums, kas specializējas sēklkopībā un tirdzniecībā. Uzņēmums 2015.gadā ar darba vietām nodrošināja 8 strādājošos un apgrozījis 802,28 tūkstošus eiro.

SIA Krastmaļi sēklas vadītājs Mārtiņš Flaksis norāda: „Darbs ar informāciju kļuvis par mūsdienu uzņēmējdarbības neatņemamu sastāvdaļu. Jo labāk spēsi orientēties pieejamajā informācijā, jo efektīvāk varēsi pārdot savu produktu.”

Durbes novada uzņēmējs norāda, ka „Eksperimenta” ietvaros cer apgūt prasmi analizēt pieejamo informāciju, lai spētu sekmīgāk strādāt ar klientiem, piedāvājot katrai klientu grupai piemērotākos produktus, kā arī diferencēt uzņēmuma riskus, jau pirms darījuma slēgšanas apzinot potenciālos riskantos klientus.

Krastmaļi sēklas

Otrs „Eksperimenta” dalībnieks SIA Vidzemes slimnīca aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2014.gadu, savu apgrozījumu palielināja par 4,4%, sasniedzot 11,9 miljonus eiro. Valmieras pilsētas un Valkas novada pašvaldībām piederošā SIA Vidzemes slimnīca nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību vairāk nekā 220 tūkstošiem Vidzemes reģiona iedzīvotāju.

Vaicātas, kā pieņemts lēmums pieteikties „Eksperimentam”, Vidzemes slimnīcas Ekonomiskās analīzes un statistikas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Inga Mellupe-Bērziņa un Vidzemes slimnīcas juriste Jolanta Suipe norāda, ka uzrunājusi iespēja iegūt jaunu pieredzi un papildināt savu klientu datu bāzi ar jaunāko informāciju.

„Atbalsts slimnīcas darbā noteikti būs iespēja vērtēt klientus un konkurentus, analizēt savu līdzšinējo darbību un nākotnes potenciālu, kā arī, nenoliedzami, informācijas iegūšana par mūsdienīgiem risinājumiem, kas palīdzēs sekot izmaiņām klientu un sadarbības partneru datos,” norāda J. Suipe.

SIA Vidzemes slimnīca „Eksperimenta” laikā vēlas iegūt jaunu pieredzi, noderīgus ieteikumus un iespēju no cita skatu punkta paskatīties uz uzņēmuma procesiem, ieraudzīt to uzlabošanas virzienus. Tāpat arī tiek liktas lielas cerības uz informācijas aprites uzlabošanu par slimnīcas debitoriem, kas patlaban ir viena no lielākajām slimnīcas problēmām.

„„Eksperimenta” ietvaros mēs vēlamies iemācīties analizēt personu finansiālo stāvokli, izmaiņas statusā. Vēlamies ieviests sistēmu, lai mūsu debitoriem, piemēram, kredītiestāde, redzot informāciju par kavētajiem maksājumiem, aizdevumu neizsniegtu, kamēr nebūs apmaksāts parāds slimnīcai. Tāpat noderīga būtu informācija par mantojumiem. Tas palīdzētu slimnīcai izmantot likumā noteiktās tiesības, ja debitors, kuru esam iekļāvuši parādnieku sarakstā, ir nomiris,” stāsta Vidzemes slimnīcas pārstāves.

Vidzemes slimnīca

Žurnāla „iBizness” galvenā redaktore Kristīne Dzelstiņa: „Viens no vērtīgākajiem jebkura mūsdienu uzņēmuma resursiem ir informācija, prasme to atrast un atbilstoši pielietot. Allaž esam bijuši sabiedrotie uzņēmējiem šajā jomā, daloties zināšanās, ko tālāk iespējams pielietot procesu sakārtošanā un uzlabošanā. Veicinām veselīgu biznesa vidi Latvijā.”

Nestāvēt uz vietas

Abi „Eksperimenta” dalībnieki līdztekus savu uzņēmumu darba efektivizēšanai turpina domāt arī par jauniem pakalpojumiem un produktiem saviem klientiem. Biznesā nemitīgi ir jāatrodas kustībā, jāattīstās. SIA Krastmaļi sēklas vadītājs M. Flaksis atzīst, ka uzņēmums turpina īstenot jau kopš tā pirmās darbības dienas izvirzīto mērķi – kļūt par labāko savā tirgus nišā. „Pēdējos gados daudz esam domājuši par pievienoto vērtību saviem produktiem, uz ko arī patlaban fokusējamies, tādēļ nākotnē plānojam ieviest jaunus produktus, kuri līdz šim Latvijas tirgū nav bijuši pieejami,” stāsta M. Flaksis.

Savukārt Vidzemes slimnīcas pārstāves, runājot par nākotnes iecerēm, norāda, ka slimnīcas galvenais uzdevums ir nodrošināt reģiona iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, taču, lai mazinātu rindas un saglabātu pakalpojumu pieejamību, slimnīca piedāvā izmantot arī maksas pakalpojumus, jo valsts apmaksāto pakalpojumu apjoms diemžēl nav pilnībā pietiekams, lai apmierinātu iedzīvotāju pieprasījumu.

Vidzemes slimnīca turpina attīstīt jaunus ambulatoros pakalpojumus, tādus kā Holtera monitorēšana jeb sirds ritma pieraksts diennakts garumā un fizikālās terapijas metode – triecienviļņu terapija. Drīzumā klientiem paredzēts piedāvāt arī manuālā terapeita pakalpojumus.

 

“Eksperimenta” dalībnieku gaitām seko līdzi Lursoft blogā, kā arī žurnālā “iBizness”, kuru atradīsi labākajās preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*