Blog

Kāds atbalsts pieejams esošajiem un topošajiem Daugavpils uzņēmumiem?

2016. gada 13. janvāris

Lursoft jau ziņoja, ka pērn vienīgā pilsēta, kurā, salīdzinot ar 2014.gadu, audzis jaunreģistrēto uzņēmumu skaits, bijusi Daugavpils. Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 306 jauni uzņēmumi, kas ir par 24 vairāk nekā gadu iepriekš.

Daugavpils pilsētas domes Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Vladimirs Nadeždins piekrīt, ka pēdējā laikā Daugavpilī pieaug gan uzņēmēju aktivitāte, gan arī citu valstu investoru interese, norādot, ka ārvalstu investori, kuri nāk gan no Eiropas Savienības, gan NVS valstīm, veikuši ieguldījumus gan tādās Daugavpilij tradicionālās nozarēs, kā šūšana, gan arī jaunās nozarēs, tostarp elektronikas nozarē, informācijas tehnoloģijās un plastmasu pārstrādē. Pilsētā pieaugot arī kafejnīcu, ātrās ēdināšanas uzņēmumu, frizētavu un skaistumkopšanas salonu skaits.

Daugavpils var lepoties ar attīstītu augstāko un profesionālo izglītības iestāžu tīklu, teritorijām uzņēmumu būvēm un attīstītu dzelzceļa un auto transporta infrastruktūru. Piedevām, 2015.gadā noslēgti nodomu protokoli ar Daugavpils uzņēmējiem par infrastruktūras projektiem ar mērķi uzlabot infrastruktūru rūpnieciskajās zonās. Pērn pabeigta Ziemeļu rūpnieciskās zonas renovācijas projekta 1.kārta, kopumā ieguldot 4,3 milj.EUR. Vladimirs Nadeždins norāda, ka infrastruktūras uzlabošanas projekti norisināsies arī šogad, veicot Ziemeļu rūpnieciskās zonas rekonstrukcijas 2.kārtu, Križu, Čerepovas un Gajokas rūpniecisko zonu rekonstrukciju.

Viens no svarīgiem aspektiem uzņēmējdarbības veicināšanā ir pašvaldības atbalsts topošajiem un esošajiem uzņēmējiem. Tādēļ Daugavpils pilsētas dome aktīvi iesaistījusies atbalsta sniegšanā un uzņēmēju izglītošanā. Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Vladimirs Nadeždins: „Īstenojam grantu programmu „Impulss” jaunu uzņēmumu atbalstam, kuras ikgadējā summa kopumā veido 50 tūkstošus eiro. Pateicoties programmai, 2014.gadā atbalstu saņēmuši 7 uzņēmumi, bet pērn – jau 12 dažādās nozarēs strādājoši uzņēmumi. Tāpat arī pilsētā tiek rīkotas biznesa konferences un biznesa forumi, no kuriem pēdējais bijis veltīts Latgales un Polijas uzņēmēju sadarbībai.”

Tiem, kuri apsvēruši domu par sava biznesa attīstīšanu Daugavpilī, noderīgi zināt, ka Daugavpils faktiski ir vienīgā pilsēta Latgalē, kas organizē pašvaldības stendus starptautiskajās izstādēs. Piemēram, 2015.gadā, pateicoties VARAM atbalstam, organizēti Daugavpils pilsētas stendi metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumiem “Zuliefermesse” Leipcigā un stendi šūšanas uzņēmumiem Viļņā notiekošajā izstādē ”Baltic Fashion and textile”. Daugavpils pilsētas domes Biznesa attīstības nodaļas pārstāvis norāda, ka vienlaicīgi Daugavpilī organizēta arī izstāde „Latgales uzņēmējs 2015”, kurā no 30 Daugavpils uzņēmumiem 11 piedalījās ar domes finansiālu atbalstu. Tāpat arī pagājušajā gadā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalstu norisinājusies izstāde „Būve Daugavpilī” un kopumā, Daugavpils pilsētas domei sadarbojoties ar LTRK, LDDK un citām organizācijām, ik gadu uzņēmējiem tiek organizēti aptuveni 20 bezmaksas semināri.

Atbalsta sniegšanu esošajiem un topošajiem uzņēmumiem Daugavpils pilsētas pašvaldība izvērsusi par ilgtermiņa uzdevumu, tādēļ arī šogad paredzēts turpināt Grantu programmu „Impulss”, uzņēmēju bezmaksas apmācību un konsultēšanu,kā arī plānotas starptautiskās aktivitātes.

Šī gada 2.jūnijā norisināsies arī Biznesa forums, kura pamattēma būs Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošana un Skandināvijas, Baltkrievijas un Latgales uzņēmumu kontaktu veidošana.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*