Lursoft news

Pasniegtas TOP 500 balvas. Lursoft speciālbalvu saņēmis Smiltenes Piens

2015. gada 6. novembris

TOP 500 līderu sastāvs pagājušajā gadā nav būtiski mainījies, notikušas vien nelielas rokādes. Tāpat kā vairākus iepriekšējos gadus, arī šogad topa virsotnē valda līdzšinējie līderi – pirmajā vietā, kā ierasts, ir ķīmisko vielu vairumtirgotājs SIA Uralchem Trading, otro vietu tikpat ierasti ieņem a/s Latvenergo. Godpilnajā trešajā pozīcijā no iepriekšējās 5. vietas ir pakāpies mazumtirgotājs SIA Rimi Latvia, kas ir atstājis aiz sevis gan tuvāko konkurentu SIA Maxima Latvija, gan naftas produktu vairumtirgotāju SIA Orlen Latvija.

Jāatzīmē, ka topa pirmajā desmitniekā ir atgriezies degvielas mazumtirgotājs SIA Statoil Fuel & Retail Latvia, kurš iepriekšējā TOP 500 sarakstā finanšu perioda maiņas dēļ paguva ielēkt vien ar četru mēnešu apgrozījuma datiem, tādējādi 2013. gadā noslīdot līdz 36. pozīcijai.

Pagājušajā gadā TOP 500 ir atstājuši 74 uzņēmumi, kas bija lielāko sarakstā vēl gadu iepriekš, attiecīgi tikpat daudz ir topa jaunpienācēju. Savukārt 2013. gadā šis skaitlis bija ievērojami mazāks – lielāko sarakstā nomainījās tikai 54 uzņēmumi, un arī vairākus iepriekšējos gadus šis daudzums nav bijis būtiski lielāks. Iespējams, šie šķietami nebūtiskie pagājušā gada skaitļi tomēr ir jāuztver kā viens no signāliem, ka Latvijas ekonomikā pērn līdz ar globālajiem procesiem ir sākušās pārmaiņas, kas, visticamākais, vēl spilgtāk atainosies 2015. gada rādītājos.

Kopā TOP 500 uzņēmumi 2014.gadā nopelnījuši 1,39 miljardus eiro, apgrozījuši 27,65 miljardus eiro.

TOP 500 nominācijas

TOP 500 Līderis – SIA Uralchem Trading

TOP 500 Ražotājs – AS Latvijas finieris

TOP 500 Eksportētājs – SIA MoonCom

TOP 500 Darba devējs – SIA Maxima Latvija

TOP 500 EBITDA pelnītājs – AS Agrofirma Tērvete

TOP 500 Pelnošākais uzņēmums – AS Swedbank

TOP 500 Vietējā kapitāla valsts/pašvaldību uzņēmums – SIA Rīgas meži

TOP 500 Stabilākais uzņēmums – AS Latvenergo

TOP 500 Vērtīgākais uzņēmums – AS Latvijas valsts meži

TOP 500 Lielākais privātais vietējā kapitāla uzņēmums – SIA Tolmets

TOP 500 Reģionu uzņēmums – AS Virši A

TOP 500 Cerība – SIA Jānis Roze

Pasākuma laikā savu speciālbalvu pasniedza arī Lursoft, kurš šogad apbalvoja vietējā kapitāla uzņēmumu AS Smiltenes Piens. Piena pārstrādes uzņēmuma apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā audzis vairāk nekā 2 reizes un pērn sasniedzis 16,56 milj.EUR, kas, salīdzinot ar 2013.gadu, ir pieaugums par 9,63%. Uzņēmums nestāv pie jau sasniegtā un meklē aizvien jaunus noieta tirgus. Tā, piemēram, šogad AS Smiltenes Piens sācis produkcijas eksportu uz Baltkrieviju un paplašinājis pārdošanu ASV, piesaistot jaunu sadarbības partneri.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*