Lursoft news

Atklātība biznesā – iespēja vai risks?

2015. gada 29. oktobris

Vai uzņēmumam, kurā strādā vairāk nekā 500 darbinieku, 21. gadsimtā var nebūt savas mājas lapas? Vai sabiedrībai jāzina uzņēmuma vadītāja vārds vai īpašnieku struktūra? Vai uzņēmuma gada pārskats ir komercnoslēpums? Atbildes uz šiem jautājumiem 24. novembrī “Aldara” muzejā (Tvaika iela 44, Rīga) – konferencē “Atklātība biznesā – iespēja vai risks?”, ko rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK)  sadarbībā ar SIA Lursoft.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Starptautiskās organizācijas, kuru dalībvalsts ir Latvija un kurās iesaistās arī Latvijas darba devēji, uzsver, ka lielāka atklātība uzņēmējdarbības vidē ir svarīgs priekšnoteikums, lai vairotu ilgtspēju, palielinātu konkurētspēju, mazinātu ēnu ekonomiku un veicinātu ekonomikas izaugsmi. Lai ekonomika ilgtermiņā būtu plaukstoša, jāveicina sekmīga informācijas apmaiņa un jāstiprina atklātība kā vērtība.”
Pieaugot globalizācijas un eksporta attīstības tempiem, Latvijas uzņēmumi arvien vairāk iesaistās starptautiskos biznesa projektos, tādēļ pieaugoša loma ir informācijas apmaiņai ar potenciālajiem partneriem, lai atbilstoši izvērtētu to uzticamību un ilgtermiņa sadarbības perspektīvas. Lai veicinātu informācijas pieejamību un tās caurspīdīgumu, Eiropas Komisija pieņēmusi nefinanšu ziņošanas direktīvu, kas noteikta mēroga uzņēmumiem paredz obligātu informācijas sniegšanu par sava uzņēmuma ilgtspējas un korporatīvās sociālās atbildības politiku. Savukārt Apvienoto nāciju organizācija šoruden pieņēma jaunos ilgtspējīgas attīstības mērķus, kuru sasniegšanā liela loma ir uzņēmumu iesaistei un atklātībai.
Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane gan norāda, ka, analizējot informācijas pieejamību par lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, jāsecina, ka pastāv ievērojamas atšķirības to vidū: vieni īsteno sociāli atbildīgu politiku un publisko iespējami plašāku informāciju par savu uzņēmumu, lielai daļai citu uzņēmumu vienīgā publiski pieejamā informācija ir to reģistrācijas dati.
Plašākus pētījuma rezultātus par lielāko Latvijas uzņēmumu publiski sniegto informāciju Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts un SIA Lursoft prezentēs konferences “Atklātība biznesā – iespēja vai risks?” laikā .
Konferences ietvaros savu skatījumu un pieredzi aicināta sniegt Ārlietu un Ekonomikas ministrijas vadība, SIA Latvijas Mobilais telefons prezidents Juris Binde, SIA Cemex valdes locekle Linda Šedlere, NASDAQ Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne un citi eksperti. Starptautisku skatījumu sniegs Global Reporting Initiative eksperte Elīna Svikliņa.
Papildinformācija par konferenci un reģistrācijas saite: http://www.lddk.lv/notikums/atbildiga-biznesa-konference-atklatiba-biznesa-iespeja-vai-risks/

Lasi vēl un nāc uz Lursoft, lai Tavs uzņēmums strādātu droši un stabili!

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.