Lursoft news

Latvijas Avīze: Lielākās lauku atbalsta naudas aiziet vietējiem

2015. gada 21. maijs

Gandrīz 80% no TOP 100 Lauku atbalsta dienesta maksājumu saņēmējiem 2014. gadā ir bijuši vietējie uzņēmēji, liecina “Latvijas Avīzes” veiktais pētījums pēc LAD un “Lursoft” apkopotajiem datiem. Aptuveni 10% maksājumu veikti lauksaimnieku kooperatīviem un biedrībām, kurās var būt apvienojušies gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmēji. Atlikušie apmēram 10% uzņēmēju TOP 100 sarakstā pārstāv ārvalstis.

Lai arī no TOP 100 maksājumus saņēmušajiem uzņēmumiem aptuveni tikai desmitā daļa bijuši ārzemnieki, astoņi no tiem ir pirmajā trīsdesmitniekā, kur atrodamas lielākās izmaksātās atbalsta summas. TOP 100 uzņēmumiem LAD kopumā veicis maksājumus vairāk nekā 70 miljonu eiro apmērā, bet vairāk nekā 67 tūkstošiem LAD maksājumu saņēmēju pērn kopumā izmaksāti 495,9 milj. eiro.

Vietu topā būtiski ietekmē tas, vai saimniecība pārskata periodā ir realizējusi apjomīgus investīciju projektus, saņēmusi kompensācijas par tirdzniecības traucējumiem, kuri radušies Āfrikas cūku mēra dēļ, un platību maksājumus. 2014. gadā joprojām tika realizēti investīciju projekti no 2007. – 2013. gada ES fondu plānošanas perioda. Šogad ir sācies jaunais 2014. – 2020. gada ES fondu plānošanas periods, un jauno investīciju projektu apmaksa sāksies šā gada beigās. Straujāka projektu realizācija notiks nākamajā un aiznākamajā gadā, skaidro LAD direktore Anna Vītola-Helviga.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2015/05/21/lielakas-lauku-atbalsta-naudas-aiziet-vietejiem

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*