Blog

Kā zināt, vai autovadītāja apliecības medicīniskā izziņa ir derīga?

2015. gada 12. maijs

Iegūstot autovadītāju apliecību, nereti to īpašnieki aizmirst par nepieciešamību sekot līdzi medicīniskā slēdziena derīguma termiņam, kā rezultātā bieži vien autovadītājam ir apliecība, kas apliecina tā tiesības vadīt noteiktās kategorijas spēkratu, taču nav derīgas medicīniskās izziņas.

Kā tas atspoguļojas dzīvē? CSDD statistikas dati liecina, ka Latvijā patlaban nederīga medicīniskā izziņa ir 78 000 jeb 9,2% no visiem autovadītāju apliecību īpašniekiem, lai gan sekošana līdzi savam veselības stāvoklim ir ikviena autovadītāja obligāts pienākums. CSDD norāda, ka daļa no šiem autovadītājiem, kuriem ir nederīga medicīniskā izziņa, visticamāk, nepiedalās ceļu satiksmē kā šoferi, taču daļa noteikti ir aizmirsusi par izziņas termiņa beigām.

Jāteic, ka pēdējā laikā pastiprinātu uzmanību šim jautājumam ir pievērsusi arī Ceļu policija, kas gada pirmajos trīs mēnešos konstatējusi vairāk pārkāpējus nekā pērn visa gada garumā kopā. Jānorāda, ka 2014.gadā fiksēti 1 024 pārkāpumi, bet šī gada pirmajos trīs mēnešos sodīti jau 1 193 autovadītāji.

Ar ko šāda neapzinīga rīcība draud autovadītājam? Likumdošana paredz, ka tad, ja autovadītājam nav derīga medicīniskā izziņa, notiek apliecības aizturēšana līdz brīdim, kad tiek veikta medicīniskā pārbaude, kā arī tiek piemērots 40 EUR liels sods. Tas nozīmē, ka autovadītājs faktiski vairs nevar turpināt savu izvēlēto maršrutu un ceļš tālāk jāturpina kājām.

Tādēļ, lai ceļā nerastos nepatīkami pārsteigumi, jau laikus pārbaudi, vai Tavai autovadītāja apliecībai ir derīga medicīniskā izziņa. Lai to izdarītu, dodies uz Lursoft pakalpojumu Mani dati valsts reģistros, kur sadaļā Mana autovadītāja apliecība varēsi pārliecināties gan par autovadītāja apliecības, gan medicīniskās izziņas derīguma termiņiem, savukārt sadaļā Mani soda punkti redzēt piešķirtos un nedzēstos soda punktus CSDD datu bāzē.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*