Lursoft news

Latvijas Avīze: Kur pazuduši darbinieki?

2015. gada 12. marts

Latvijas lielākie uzņēmumi kopš krīzes sākuma ir ievērojami samazinājuši savu darbinieku skaitu, liecina “Lursoft” veiktais pētījums. Strādājošo skaita samazinājums var būt mērāms pat tūkstošos. Gan iemesli, gan veidi, kā panākts darbinieku skaita samazinājums katram uzņēmumam var būt atšķirīgi, turklāt pētījuma periods tika izveidots ar nolūku, ietverot pēdējo pirmskrīzes gadu.

Daļai uzņēmumu šo gadu laikā ir ievērojami samazinājušies darbības apjomi un apgrozījums, līdz ar to atbilstoši sarucis arī darbinieku skaits. Galvenais iemesls – krīze – lika uzņēmējiem samērot savus ieņēmumus ar izmaksām. No sociālā aspekta veroties, darbinieki diemžēl izrādījās vienas no visvieglāk likvidējamām izmaksām.

No uzņēmējdarbības puses var runāt par ļoti ātrā tempā ieviestiem efektivitātes pasākumiem, kā dēļ uzņēmumi spēja uzlabot savu konkurētspēju vai vienkārši “noturēties virs ūdens”. Latvijai šī noteikti neizrādījās “U” veida krīze. Lai gan atsevišķi makroekonomikas un uzņēmumu rādītāji ir atguvuši pirmskrīzes līmeni, jāmin, ka nodarbināto iedzīvotāju skaits kopš 2008. gada sākuma ir sarucis par 17%, t. i., 2008. gada pirmajā ceturksnī bija nodarbināts 1,1 miljons iedzīvotāju, bet 2014. gada ceturtajā ceturksnī – 882,1 tūkstotis iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Bet “Lursoft” apkopotā informācija par uzņēmumu darbinieku skaitu, kas neietver valsts iestādes, bankas un apdrošināšanas sabiedrības, liecina, ka 2013. gadā darbinieku skaits ir gandrīz sasniedzis 2008. gada līmeni, un tas ir nedaudz vairāk kā 700 tūkstoši darbinieku. Jāņem arī vērā, ka kopš 2011. gada darbinieku skaita izmaiņas ir ar pieauguma tendenci.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2015/03/12/kur-pazudusi-darbinieki

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*