Blog

Jeļena Kondrašova: „Sabalansēta sieviešu un vīriešu dalība biznesa vadībā ir ārkārtīgi svarīga augstu rezultātu sasniegšanai”

2015. gada 6. marts

Jeļena KondrašovaMaxima Latvija ir ne tikai viens no lielākajiem sieviešu vadītajiem uzņēmumiem, bet arī viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā. Tā valdes locekle Jeļena Kondrašova Maxima Latvija strādā jau kopš uzņēmuma izveidošanas 2000.gadā, sākotnēji saņemot uzaicinājumu strādāt Maxima grupā Lietuvā un atbildot par Maxima X veikalu formātu Latvijā un Baltijā, pēc tam turpinot vadīt Maxima XX formāta attīstību. Strādājot Lietuvā, Maxima Latvija vadītāja vienmēr sapņojusi par atgriešanos Latvijā, taču nebija iedomājusies, ka atgriešanās varētu būt tik smaga.

Kā norāda J.Kondrašova: „Nekad dzīvē nevarēju iedomāties, ka notiks šāda traģēdija. Tā ir mana valsts, kur esmu dzimusi, tā ir mana kompānija, kuras attīstībā esmu piedalījusies teju no pirmās dienas, tādēļ nešaubījos ne sekundi, ka man šeit ir jābūt – piekritu piedāvājumam kļūt par Maxima Latvija vadītāju.”

Kā stāsta Jeļena Kondrašova, Maxima Latvija vadošos amatus ieņem gan vīrieši, gan sievietes, kas, viņasprāt, palīdz efektivizēt darba organizāciju un līdz ar to arī sasniegt uzņēmuma finanšu mērķus. Maxima Latvija valdes locekle: „Biznesa vidē korporatīvās uzvedības modelis gan sievietēm, gan vīriešiem, cenšoties ieņemt augstus amatus, ir ļoti līdzīgs, tādēļ uzskatu, ka mūsdienās nav iespējams profesionālās īpašības aplūkot tikai no dzimuma piederības viedokļa – jebkurā situācijā noteicošā loma vienmēr ir zināšanām, pieredzei un profesionālismam. Taču varu izvirzīt pieņēmumus, kas arī man kā sievietei palīdzējis biznesa vadībā un lēmumu pieņemšanā – manuprāt, sievietes vienmēr cenšas detalizēti izsvērt visus “par” un “pret”, jo arī vēsturiski sievietēm būtiski bijis saglabāt uzkrāto ģimenes un mājas pavarda turēšanai, tikai šajā situācijā pavards ir uzņēmums. Sievietēm patīk pievērst pastiprinātu uzmanību detaļām, kas noteiktās situācijās var palīdzēt arī lielu lēmumu pieņemšanā – izpratne par katru detaļu, no kā sastāv uzņēmējdarbības procesi. Esmu arī manījusi, ka, piemēram, direktoru padomes sastāvā esot gan sievietēm, gan vīriešiem, pamainās diskusiju atmosfēra un parādās arī plašāks ideju spektrs, kas ir tikai dabiski. Tāpēc arī daudzu organizāciju vadītāji saprot, ka sabalansēta sieviešu un vīriešu dalība biznesa vadībā ir ārkārtīgi svarīga augstu rezultātu sasniegšanai.”

Vaicāta par lielākajiem izaicinājumiem, esot tik liela uzņēmuma vadītājai, Jeļena Kondrašova uzsver, ka lielākais izaicinājums jebkura uzņēmuma vadībai ir sabalansēt augsto darba dinamiku un pienākumu apjomu ar laiku, kas jāvelta arī ģimenei. „Mūsdienās darba ritms un sīvā konkurence arvien uzņem apgriezienus, tādēļ spēja atrast līdzsvaru starp profesionālo un ģimenes dzīvi kļūst arvien aktuālāka,” piebilst Maxima Latvija valdes locekle. Otrs būtisks izaicinājums, viņasprāt, ir spēja rast kompromisu lēmumu pieņemšanā uzņēmuma attīstībai nozīmīgos jautājumos, lai varētu sabalansēt vēlmes ar iespējām un paturēt prātā ilgtermiņa perspektīvu, savukārt trešais, ne mazāk būtiskais jautājumus, kam jāpievērš arvien lielāka uzmanība – skaidra un atklāta komunikācija ar komandu, lai iejustos ikviena darbinieka ādā, spētu motivēt un cilvēcīgi izskaidrot pieņemto lēmumu nepieciešamību – tas ir tik tiešām liels un būtisks izaicinājums it sevišķi uzņēmumā, kurā strādā vairāk kā 8000 darbinieku.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*