Lursoft news

Jau trešo gadu turpina sarukt reģistrēto komercķīlu skaits

2015. gada 9. janvāris

Jau trešo gadu pēc kārtas turpinājis sarukt reģistrēto komercķīlu skaits, liecina Lursoft veiktais pētījums. Salīdzinot ar 2013.gadu, pērn reģistrēto ķīlu skaits sarucis par 11,57%, savukārt, attiecinot to pret 2011.gadu, kritums veido jau 21,37%.

Lai gan līdz šim bijuši vairāki gadi, kad, neskatoties uz reģistrēto komercķīlu skaita kritumu, to kopējā prasījuma summa pieaugusi (tāds bijis, piemēram, 2009. un 2013.gads), aizvadītais gads iezīmējies gan ar ķīlu skaita, gan arī to kopējās summas kritumu. Lursoft veiktais pētījums liecina, ka 2014.gadā reģistrētas komercķīlas par 14,46 miljardiem EUR, kas ir par 22,01% mazāk nekā gadu iepriekš. Kopumā pagājušajā gada laikā reģistrētas 4 202 komercķīlas.

Komercķīlu dinamika

Komercķīlu skaita kritumam ir vairāki iemesli, tostarp aizvien lielākā plaisa starp lielajiem uzņēmumiem un pārējiem komersantiem, jo komercķīlas iepriekšējos periodos vairāk reģistrējuši tieši nelielie uzņēmumi. Lursoft valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa norāda: „Jo sliktāk iet nelielajiem uzņēmumiem, jo mazāk komercķīlu tie reģistrē un attīsta uzņēmējdarbību.” Kā vēl viens iemesls komercķīlu skaita kritumam kalpo arī krīzes laikā gūtās mācības, kad parāds, neskatoties uz ienākumu kritumu, saglabājās iepriekšējais, kā rezultātā cilvēki kļuva piesardzīgāki. Lursoft pārstāve skaidro, ka ietekmi uz komercķīlu skaita samazinājumu atstājušas arī pāris līzinga kompānijas, kas aizgājušas no tirgus, jo tieši auto komercķīlu segments ir viens no lielākajiem. „Jānorāda, ka situāciju ietekmē arī ātro kredītu izsniedzēju naudas aizdevumi juridiskajām personām, jo izsniegtie aizdevumi netiek reģistrēti kā komercķīlas, kas nozīmē, ka informācija par šādu apgrūtinājumu esamību nav pieejama, kas var radīt sekas norēķinos ar citiem sadarbības partneriem,” skaidro I. Riekstiņa.

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.