Lursoft news

Latvijas Avīze: Latvijas “milžu cīņas” kļūst sīvākas

2014. gada 29. decembris

Latvijas eksporta un importa līderi atzīst konkurences saasinājumu un nākotnē raida piesardzīgus skatienus.

To apliecina šā gada Latvijas lielāko eksportētāju, importētāju un uzņēmumu ar lielāko apgrozījumu apskats. Starp pieciem Latvijas lielākajiem eksportētājiem, pēc statistikas datiem, ierindojušās trīs kompānijas, kuru pamatdarbību veido reeksports, nevis Latvijā no jauna radīta produkta eksportēšana. Tas nav slikti, bet vēlreiz liek uzsvērt uzņēmējdarbības vides un ģeopolitiskās situācijas lielo ietekmi uz Latvijas biznesu.

Preču un pakalpojumu eksports šogad turpina augt, lai arī kāpums ir pieticīgs. Šā gada deviņos mēnešos preču eksporta apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu ir palielinājies par 144,1 miljonu eiro jeb 2%. Bet importa apjoms ir sarucis par 103,2 miljoniem eiro jeb 1,1%, liecina Centrālā statistikas pārvaldes dati.

To, ko zaudē Krievijā, Latvijas uzņēmumi steidz atgūt citos tirgos, modernizē un ceļ jaunas ražotnes, kā, piemēram, SIA “Nordic Plast”, SIA “Polipaks NT” utt. Šie procesi kopumā palīdz uzturēt prognozes par eksporta apjomiem arī nākamgad.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/12/29/latvijas-milzu-cinas-klust-sivakas

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*