Lursoft news

Latvijas Avīze: Ko spēj izdevēji

2014. gada 18. augusts

Grāmatu izdevēji norāda, ka grāmatniecību nevar vērtēt tikai pēc ierastajiem finanšu nosacījumiem: bilance, rentabilitāte, peļņas/zaudējumu aprēķins. “Šie skaitļi ne vienmēr skaidri parāda katra konkrēta uzņēmuma “veselību”, jo daļa grāmatu, kas, pēc grāmatvedības datiem, skaitās pārdoti, patiesībā atrodas grāmatnīcās un var kādā jaukā dienā atceļot atpakaļ uz izdevniecības glabātavu. Savukārt reālos pārdošanas datus grāmatnīcās pircēji var vien minēt, aplūkojot lielāko tīklu iknedēļas un ikgadējos topus – atšķirībā no lielajām Eiropas valstīm pie mums neviena neatkarīga organizācija tos sistemātiski neapkopo,” saka SIA “Jāņa Rozes apgāds” valdes locekle, izpilddirektore Renāte Punka.

Viņa arī norāda, ka šā gada rādītājus būs interesanti vērtēt ar lielāku laika distanci – pirms eiro ieviešanas izdevēji bijuši nedaudz satraukušies, jo lats bija tik vērtīgs, ka jaunajā valūtā psiholoģiski dārgākas šķiet arī lietas, kurām objektīvi cenas ir mainītas saskaņā ar oficiāli noteikto kursu. “Taču šķiet, ka pamazām pircēji sāk pierast, un tie, kuriem lasīšana ir ikdienas dzīves sastāvdaļa, turpina lasīt,” bilst R. Punka.

Pētījumā apkopoti arī TOP 10 vadošie grāmatu izdevēji Latvijā pēc apgrozījuma 2013.gadā. Saraksta pirmajās vietās ierindojušies SIA Apgāds Zvaigzne ABC, SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta un SIA Lielvārds.

Lasīt visu rakstu: http://news.lv/Latvijas_Avize/2014/08/18/ko-spej-izdeveji

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.