Lursoft news

Žurnāls “Business Riga” prezentē Baltijas uzņēmumu TOP 100

2014. gada 28. marts

Lursoft, sadarbojoties ar kaimiņvalstu laikrakstiem – igauņu Äripäev un lietuviešu Verslo žinios, apkopojis lielākos Baltijas uzņēmumus.

The new issue of «Business Riga» presents TOP 100 companies in the the Baltic States.

Новый номер журнала «Business Riga» представляет ТОП 100 компаний в Прибалтике.

 

Pēc krīzes laika svārstībām, kas Baltijas valstīs izpaudās ļoti asi, ir atjaunota stabilitāte, un prognozes liecina par turpmāku augšupejošu tendenci. Eurostat prognozes liecina, ka Baltijas valstis būs visstraujāk augošās ekonomikas Eiropā. Un, lai arī mēdz teikt, ka cilvēku atmiņa ir īsa, piedzīvotā krīze, kas tai skaitā arī attīrīja ekonomiku no uzņēmumiem – «viendienīšiem», iedzīvotājus un uzņēmējus ir darījusi uzmanīgus. Diemžēl šobrīd šīs saulainās prognozes var aizēnot Ukrainas krīze, un attiecīgi sadarbība ar Krieviju.

«Globalizācijas ietekmē mainās arī sabiedrības un ikviena indivīda domāšana, morāles un ētisko vērtību sistēma. Uzņēmēji un investori biznesa perspektīvas apskata daudz plašākā – starptautiskā, ne vairs nacionālā mērogā. To apliecina, arī šajā Business Riga numurā apskatītās tēmas. Apkopotais Baltijas uzņēmumu TOP 100 parāda, ka, tautsaimniecībai attīstoties, nacionālajā mērogā līderpozīcijas nostiprina valsts stratēģiskie uzņēmumi – enerģētikas, infrastruktūras un dabas resursu turētāji, kā arī starptautiskie uzņēmumi, kuri darbojas, piemēram, rūpnieciskās ražošanas nozarēs,» teic SIA Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Transporta un loģistikas nozare mūsu valstī vienmēr bijusi izteikti prioritāra, ko pierāda arī lielāko Baltijas uzņēmumu tops. «Šodienas realitāte – esam līderi Baltijā pēc ostās apstrādāto kravu apjoma un dzelzceļa kravu apgrozījuma, tāpat galvaspilsēta Rīga var lepoties ar visdarbīgāko lidostu reģionā, kam turklāt piemīt vērā ņemama attīstības dinamika. Nozarei ir ļoti būtiska loma iekšzemes kopprodukta kontekstā, jo transporta un loģistikas sektors Latvijā veido trešdaļu no pakalpojumu eksporta,» norāda Latvijas Republikas Satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Žurnāla jauno numuru lasi šeit.

Business Riga No2

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.