Lursoft news

Atbalsti mazo biznesu!

2013. gada 11. septembris

Lai stiprinātu uzņēmējdarbības garu, darbavietas un veicinātu mazo uzņēmumu attīstību Latvijā, MVU Forums kopā ar sadarbības partneriem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem Lursoft, Latvijas Pasts, banku Citadele un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru LETA, Dienas Bizness, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio aizsāk iniciatīvu Atbalsti mazo biznesu, kuras ietvaros norisināsies Mazā biznesa diena un citi pasākumi.

Iniciatīva, kas aizgūta no ASV, kur ik gadu viena diena ir veltīta MVU sektoram, tā ir kļuvusi par oficiāli atzīmējamu dienu un sekmē biznesa attīstību gan mikro un MVU sektorā , gan vidējo un lielo uzņēmumu vidū. Latvija ir pirmā Eiropas valsts, kas pārņems šo iniciatīvu un sniegs iespēju uzņēmējiem no mikro un mazo uzņēmumu sektora kļūt aktīvākiem un atpazīstamākiem, piedāvājot savas preces un pakalpojumus.

Iniciatīvas ietvaros aicinām ikvienu apzināties, ka Latvijas tautsaimniecībā ir vairāk kā 99% mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Vēlamies, lai mēs kopīgi saredzētu un atbalstītu mazo uzņēmumu darbu. MVU Forums iniciatīvas ietvaros piedāvā:

  • no 1.oktobra uzņēmumiem reģistrēties interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai pieteiktu bezmaksas dalību „Mazā biznesa dienā” un izmantotu šo vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu.
  • Piedalīties semināros, kur tiks sniegta praktiska informācija par to, kā paplašināt klientu loku, kā uzrunāt potenciālos partnerus un kā saredzēt jaunas biznesa iespējas – Daugavpilī 26.septembrī, Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī. Sīkāka informācija www.mazabiznesadiena.lv.
  • Iniciatīvas centrālais pasākums – „Mazā biznesa diena” Latvijā šogad noritēs 16.novembrī, kad ikviens uzņēmējs un pircējs tiek aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.

Iesaistās pašvaldības

Atklāšanas pasākumā 11.septembrī pašvaldību vadītāji, uzņēmēju biedrības, biznesa inkubatori, klasteri un valsts iestādes tika aicinātas reģistrēties www.mazabiznesadiena.lv interneta vietnē, lai izteiktu atbalstu mikro un mazajam biznesam. Pašvaldības un biznesa organizācijas ir būtiski sadarbības partneri uzņēmējiem, tādēļ iniciatīvas autori un sadarbības partneri aicina tos informēt uzņēmumus par reģistrācijas iespējām interneta vietnē, kas ļaus patērētājiem mazos un vidējos uzņēmumus atrast uz Latvijas interaktīvās kartes. 16.novembrī ikviens varēs doties iepirkties pie šiem uzņēmumiem vai izmantot viņu piedāvātos pakalpojumus, tādējādi sniedzot savu atbalstu šiem uzņēmumiem. Aicinām pašvaldības un biznesa organizācijas iniciēt dažādus atbalsta aktivitātes, lai celtu uzņēmējdarbības prestižu un iedzīvotāju zināšanas par saviem uzņēmējiem.

Iesaistās lielie uzņēmumi

Lursoft valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa: „Lursoft apkopotā statistika liecina, ka šobrīd Latvijā aktīvu saimniecisko darbību veic ~ 36000 mikro un mazie uzņēmumi, kas ir ~47% no visiem Latvijas uzņēmumiem. Mikro un mazo uzņēmumu sniegtie darbības rādītāji apliecina, ka tiem ir būtiska loma Latvijas tautsaimniecībā, jo tie nodrošina tūkstošiem iedzīvotāju darba vietas un palielina arī ekonomisko aktivitāti. Šādu uzņēmumu darbība jo īpaši svarīga ir Latvijas reģionos, jo tie kalpo kā balsts sociālekonomiskai stabilitātei un izaugsmei. Par to, kādas ir mikro un mazo uzņēmumu darbības attības tendences Latvijas reģionos Lursoft sīkāk pastāstīs Mazā biznesa dienas foruma organizētajos reģionālajos semināros, kuros uzņēmēji varēs uzzināt gan interesantus faktus par reģionālo uzņēmumu darbību, gan iegūt praktisku un noderīgu informāciju, kas palīdzēs viņiem ikdienā.”

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs: „Mazais bizness ir valsts attīstības pamats. Jebkura stabilas ekonomikas izaugsme vispirms ir atkarīga no pašu cilvēku uzņēmības un iesaistīšanās savas valsts veidošanā. Tieši šāda ir mazā biznesa jēga un sūtība, no kā izriet – jo vairāk iniciatīvas apveltītu cilvēku iesaistīsies paši sava biznesa un tātad – savas dzīves veidošanā, jo ilgtspējīgāka būs arī pati valsts.”

Bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile: „Ir skaidrs, ka Latvijas labklājības līmenis var augt līdz ar uzņēmējdarbības, īpaši ražošanas attīstību un spēju iziet arvien plašākos tirgos. Mazie uzņēmumi ir Latvijas uzņēmējdarbības nākotne – mūsu nākotnes lielie uzņēmumi, eksportētāji un darba vietu radītāji. Tāpēc atbalstīt mazos uzņēmumus jau šobrīd ir ļoti svarīgi. „Mazā biznesa diena” ir aktivitāte, kuras laikā mēs visi, Latvijas iedzīvotāji, ar saviem pirkumiem varēsim īpaši atbalstīt tieši mazos uzņēmumus, tādējādi veicinot to attīstību. Arī mēs kā banka atbalstām šo sabiedrisko iniciatīvu un palīdzam, lai tā varētu veiksmīgi īstenoties.”

Laikraksta Dienas Bizness galvenais redaktors Gatis Madžiņš: „Laikrakstam Dienas Bizness ir gods atbalstīt šo Amerikā aizsākto iniciatīvu, jo tās ietvaros tiek uzteikti mazā biznesa darboņi, kuri nereti ir pārāk pieticīgi un ar saviem sasniegumiem nelielās. Ar to saskaramies arī redakcijas ikdienā – Latvijā netrūkst uzņēmīgu cilvēku, kuriem ir labas idejas un spēja tās realizēt, taču ne vienmēr viņi par to vēlas stāstīt plašākai publikai. Jāatzīst, ka medaļai ir arī otra puse – viens ir izveidot produktu vai pakalpojumu, otrs, to pārdot. Šī iemesla dēļ Mazā biznesa diena ir vēl svarīgāka, jo tā ne tikai palīdzēs palielināt mazo uzņēmumu atpazīstamību, bet ar dažādiem papildus “instrumentiem” palīdzēs gūt vērtīgu pieredzi, lai saprastu – kā efektīvi uzrunāt pircēju. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus 16. novembrī ar pirkumu atbalstīt šos uzņēmīgos cilvēkus un atgādināt, cik ļoti mēs ar viņiem lepojamies!”

VSIA Latvijas Televīzija Komunikācijas vadītājs Klāvs Radziņš: “VSIA Latvijas Televīzija kā sabiedriskais medijs uzskata par savu pienākumu atbalstīt tās sabiedrības iniciatīvas, kuras rosina cilvēkus būt aktīviem, domāt, strādāt, tādējādi pilnveidojot mūsu sabiedrību un ieguldot artavu mūsu valsts izaugsmē. Mazais un vidējais bizness ir viens no pamata akmeņiem Latvijas valsts ekonomikā un Latvijas Televīzija uzskata par īpaši apsveicamām aktivitātes, kuras ir vērstas uz šī ekonomikas sadaļas izaugsmi un attīstību. Ar mazo un vidējo biznesu mēs saprotam ne tikai naudas plūsmu, bet arī darba vietas, nodrošinātas ģimenes, interesantus un inovatīvus projektus un Latvijas vārda nesšanu pasaulē.”

LETA galvenā redaktora vietnieks, Nozare.lv vadītājs Miks Lūsis: „Mediju uzmanības lokā pārsvarā nonāk lielie uzņēmumi. Tie jūtas ne tikai drosmīgāki par sevi runāt, bet viņiem talkā nāk sabiedrisko attiecību cilvēki un pat veselas aģentūras. Tomēr pieredze rāda – tieši mazo uzņēmumu stāsti ir tie sirsnīgākie un iedvesmojošākie. Mazo uzņēmumu vadītājiem, kas paši ir ideju autori, realizētāji un pasaulē bīdītāji, deg acis un sirds par savu uzņēmumu, un tieši viņi ir tie, kas var iedrošināt citus realizēt savas biznesa idejas. Diemžēl, arī uzņēmējiem nav pagājis garām latviešu iedzimtais kautrīgums, tāpēc bieži viņi vairās par sevi stāstīt, sevi palielīt un padalīties ar savu pieredzi. Mēs iesaistījāmies šajā iniciatīvā, jo ceram, ka kopā, cits cita iedrošināti, mazie uzņēmēji, tirgotāji un ražotāji nekautrēsies, bet celsies kājās, stāstīs par sevi, piesaistīs jaunus klientus, kā arī iedvesmos un iedrošinās citus pievērsties uzņēmējdarbībai.”

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*