Lursoft news

Bizness vienojas par Mazā biznesa dienu visā Latvijā!

2013. gada 29. maijs

Rīgā, 29.05.2013.

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) iniciatīva „Atbalsti mazo biznesu!” pulcē sadarbības partnerus – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), uzņēmumus Lursoft, Latvijas Pasts, banku Citadele un LMT, lai veicinātu mazo uzņēmumu attīstību Latvijā un šā gada 16.novembrī uzrunātu vairāk kā 30 000 mazo uzņēmumu dalībai ‘’Mazā biznesa dienā’’.

Iniciatīvas autors, MVU Foruma valdes loceklis, Kristaps Banga atgādina, ka 2012.gada novembrī Latvijā pirmo reizi tika izsludināta „Mazā biznesa diena”, kas turpmāk katru gadu notiks novembra trešajā sestdienā, lai ikviens iedzīvotājs uzzinātu vairāk par mazajiem uzņēmumiem Latvijā, ar saviem pirkumiem šajā dienā varētu tos īpaši atbalstīt un gūtu iedvesmu savam biznesam.

MVU Foruma valdes priekšsēdētāja Elīna Egle ir pārliecināta, ka, balstoties uz starptautisko pieredzi, šajā dienā pieaugs mazo uzņēmumu atpazīstamība, apgrozījums, un arī lielie uzņēmumi būs aicināti īstenot īpašus pasākumus mazajiem piegādātājiem. Iniciatīva šobrīd pulcē vairāk kā 350 mazā biznesa pārstāvjus un atbalstītājus sociālajā tīklā ‘’Facebook’’, šogad iniciatīvai pievienojas arī nozaru biznesa līderi.

Šogad uzņēmējus ar ‘’Mazā biznesa dienas’’ norisi iepazīstinās reģionālos forumos rudenī, bet sabiedrība uzzinās par praktisku iespēju atbalstīt Latvijas mazo biznesu Eiropas Mazā biznesa nedēļas laikā novembrī. Šogad darbu uzsāks arī integrētas interneta platformas, savukārt lielie uzņēmumi aicināti īstenot īpašus pasākumus mazajiem uzņēmumiem savās piegādes ķēdēs.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: ”97% Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedru ir mikro, mazie un vidējie uzņēmumi; absolūti lielākā daļa – 72% – mazie uzņēmumi, kas nodarbina līdz 49 darbiniekiem. TOP 3 problēmas, uz kurām norāda Latvijas „Mazā” biznesa vadītāji ir grūtības un lieki patērētais laika resurss, kas saistīts ar dažādu birokrātisku prasību izpildīšanu, augstie darbaspēka nodokļi un nestabilitāte, kas no valdības un Saeimas gaiteņiem „vējo” nodokļu politikā. Izskanējuši atsevišķu Saeimas deputātu rosinājumi paaugstināt mikrouzņēmuma nodokli, valdības locekļu pieļāvums pretēji uzņēmējiem iepriekš solītajam, atteikties no plānotās iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanas. LTRK un partneru uzdevums ir iepriekšminētās problēmas mazināt un panākt uzņēmējiem doto solījumu ievērošanu.”

”Lursoft” valdes priekšsēdētāja Iluta Riekstiņa: „Viens no Latvijas ekonomikas virzītājspēkiem ir mikro un mazie uzņēmumi, kas no kopējā uzņēmumu skaita valstī sastāda teju 94%. Tieši pateicoties savai neizsīkstošajai enerģijai un jaunajām biznesa idejām ik gadu tiek dibināti aizvien jauni mikro un mazie uzņēmumi, kļūstot par nozīmīgu spēlētāju ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu uzņēmējdarbībā. Patlaban lielākajā daļā šo uzņēmumu tiek nodarbināts 1-5 darbinieki, taču, veiksmīgas darbības rezultātā darba vietu skaits, līdz ar uzņēmumu izaugsmi, tikai palielināsies. Lursoft dati liecina, ka patlaban populārākās mikro un mazo uzņēmumu darbības sfēras saistītas tieši ar pakalpojumu sniegšanu, kā, piemēram, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, tirdzniecība. Mēs kopā varam parādīt, kur ir Latvijā mazais bizness, mēs kopā varam to atbalstīt un attīstīt!”

Bankas ”Citadele” valdes locekle Santa Purgaile: ”Ir skaidrs, ka Latvijas labklājības līmenis var augt līdz ar uzņēmējdarbības, īpaši ražošanas attīstību un spēju iziet arvien plašākos tirgos. Mazie uzņēmumi ir Latvijas uzņēmējdarbības nākotne – mūsu nākotnes lielie uzņēmumi, eksportētāji un darba vietu radītāji. Tāpēc atbalstīt mazos uzņēmumus jau šobrīd ir ļoti svarīgi. „Mazā biznesa diena” ir aktivitāte, kuras laikā mēs visi, Latvijas iedzīvotāji, ar saviem pirkumiem varēsim īpaši atbalstīt tieši mazos uzņēmumus, neprasot par to nodrošinājumu un neuzliekot mazajam uzņēmumam nekādas saistības. Tāpēc arī mēs kā banka atbalstām šo sabiedrisko iniciatīvu un palīdzam, lai tā varētu veiksmīgi īstenoties.”

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: ”Viena no stabilas ekonomikas iezīmēm ir aktīvs un veiksmīgs mazā biznesa segments, kas ne tikai veicina, bet arī rada stabilu iekšējo patēriņu. Uzskatām, ka mazo uzņēmēju potenciāls nebūt nav izsmelts, tāpēc atbalstot „Mazā biznesa dienas” Latvijas Pasts perspektīvā saredz plašas sadarbības iespējas ar mazajiem uzņēmumiem ne tikai tradicionālo pasta pakalpojumu lomā. Vairāk kā 600 klientu apkalpošanas punkti visā Latvijas teritorijā ir gatavi uzņēmējiem piedāvāt plašu loģistikas pakalpojumu klāstu.”

Iniciatīvu organizē MVU Forums, stiprina Ekonomikas ministrija un LTRK, atbalsta Latvijas Pasts un Citadele, informatīvi atbalsta Nacionālā ziņu aģentūra LETA, Dienas Bizness un Latvijas Televīzija. Ikviens var iesaistīties un to atbalstīt šo iniciatīvu.

Papildus informācija:

E-pasts: info@mazabiznesadiena.lv

Jaunumi: www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu

Vietne internetā izstrādē: www.mazabiznesadiena.lv

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.