Lursoft news

Klientu Portfelis tagad piedāvā uzzināt par fizisko un juridisko personu saimnieciskās darbības apturēšanu vēl savlaicīgāk

2013. gada 30. janvāris

Statistikas dati liecina, ka kopš 2012.gada oktobra vidus Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir pieņēmis lēmumu apturēt saimniecisko darbību jau 969 subjektiem, tādēļ, turpinot paplašināt pieejamo pakalpojumu klāstu, Klientu Portfelis ieviesis jaunus monitoringu veidus, kas to lietotājiem ļaus ziņas par klientu un darījumu partneru saimnieciskās darbības apturēšanu uzzināt vēl savlaicīgāk, tādejādi dodot iespēju veiksmīgāk organizēt savu ikdienas darbu.

Saskaņā ar Komerclikumu informācija par saimnieciskās darbības apturēšanu par juridiskām personām no VID tiek sniegta Uzņēmumu reģistram, kas to ieraksta komercreģistrā. Lursoft ir veicis no VID saņemtās informācijas analīzi, salīdzinot to ar datumu, kad VID pieņēmis lēmumu par darbības apturēšanu un datumu, kad nodokļu maksātājam ir aizliegts veikt darījumu ar personu, kuram VID ir apturējis saimniecisko darbību.

Pētījuma rezultāti liecina, ka datu savlaicīgā saņemšanā redzamas vairākas problēmas, t.i., šobrīd vidējais laiks, kāds paiet no lēmuma publicēšanas līdz tā publiskai pieejamībai Uzņēmumu reģistrā, ir 7-7,5 dienas. Apkopojot šobrīd reģistrēto saimniecisko darbības apturēšanas lēmumu skaitu redzams, ka 19 gadījumos par tiem informācija saņemta (no VID uz UR) pēc vairāk kā 20 dienām, bet 137 gadījumos saņemšanas periods bijis 10-19 dienas. Tas vērtējams kritiski pirmkārt jau no savlaicīgas informācijas pieejamības viedokļa, jo jāņem vērā, ka saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 34.1 panta 9.daļu nodokļu maksātājam, kuram VID apturējis saimniecisko darbību, aizliegts pildīt maksājumu saistības un veikt darījumus. Līdz ar to, ja informācija nav bijusi savlaicīgi publiski pieejama, uzņēmējiem, slēdzot darījumus ar šādām personām, kurai VID ir apturējis saimniecisko darbību, var rasties papildus problēmas un lieks skaidrošanās slogs ar nodokļu administrācijas iestādi.

Tādēļ Klientu Portfelis izstrādājis jaunu monitoringu, kas tā lietotājiem ļaus nepieciešamo informāciju par saimnieciskās darbības apturēšanu uzzināt savlaicīgāk – tiklīdz VID par šādu lēmumu būs informējis savā mājas lapā. Tādejādi turpmāk varēsiet pieņemt izsvērtākus biznesa lēmumus un savlaicīgi izvairīties no sadarbības ar negodprātīgām fiziskām un juridiskām personām. Papildus jaunajam monitoringam, kurš Jūs informēs par VID mājas lapā reģistrēto informāciju, tāpat kā līdz šim arī turpmāk būs iespēja saņemt ziņas, kad juridiskās personas saimnieciskās darbības apturēšanas fakts reģistrēts Uzņēmumu reģistrā.

Monitorings, kurš informē par VID lēmumiem apturēt vai atjaunot juridisko personu saimniecisko darbību, pieejams visiem klientiem, kuri izmanto Reģistrācijas datu izmaiņu monitoringu, savukārt monitorings par VID lēmumiem apturēt fizisko personu saimniecisko darbību pieejams visiem Klientu Portfeļa klientiem, kuri izmanto vismaz vienu Fizisko personu monitoringu.

Klientu Portfelis ir moderns klientu pārvaldības rīks, ar kura palīdzību varat ērti monitorēt interesējošos uzņēmumus un personas dažādos valsts reģistros pēc vairāk nekā 80 dažādiem parametriem. Izmantojot Klientu Portfeļa sniegtās iespējas, varat elektroniskā veidā uzglabāt savu klientu datu bāzi, plānot tikšanās, veikt piezīmes.

Lai pieteiktos Klientu Portfeļa bezmaksas demonstrācijai vai uzzinātu atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par Klientu Portfeļa sniegtajām iespējām, aicinām sazināties ar mums pa tālruni 67844300 vai e-pastu info@lursoft.lv.

Papildus informācija:

Par Klientu Portfeli: http://www.lursoft.lv/klientu-portfelis.html

Klientu Portfelis: https://www.klientuportfelis.lv/

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*