Lursoft news

Klientu Portfelis piedāvā jaunumus – Dokumentu un Saimnieciskās darbības apturēšanas monitoringu

2012. gada 17. decembris

Paplašinot esošo monitoringu pakalpojumu klāstu, Klientu Portfelis piedāvā divus jaunumus – Dokumentu monitoringu un Saimnieciskās darbības apturēšanas monitoringu.

Normatīvie akti paredz, ka nodokļu maksātājiem ir aizliegts veikt darījumus ar tādiem komersantiem, kuru saimniecisko darbību apturējis Valsts ieņēmumu dienests (VID). Ņemot vērā, ka pēdējo divu mēnešu laikā saimnieciskā darbība apturēta jau 283 komersantiem, piesakoties Klientu Portfeļa monitoringam, būsiet pirmais, kurš uzzinās, ja Jūsu sadarbības partnera vai klienta saimniecisko darbību VID būs apturējis. Savlaicīga informācijas saņemšana ļaus Jums nodrošināties, lai nerastos situācijas, ka nezināšanas pēc ar šādu komersantu, kura saimnieciskā darbība ir pārtraukta, tiek noslēgti darījumi.

Saskaņā ar grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām” VID ir tiesīgs apturēt komersanta saimniecisko darbību, ja nodokļu maksātājs nodarbina personas, ar kurām nav noslēgts rakstveida darba līgums, ja uzņēmums ir izvairījies no nodokļu vai nodevu maksāšanas, ja uzņēmums darbiniekam izmaksā ienākumus, kuri nav uzrādīti grāmatvedības uzskaitē un VID iesniegtajā ziņojumā par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju ienākumiem, par iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī. Saimniecisko darbību VID var apturēt arī tiem uzņēmumiem, kuri nav novērsuši pārkāpumus, kuru dēļ tie tika izslēgti no VID ar PVN apliekamo personu reģistra.

Savukārt, piesakoties Dokumentu monitoringam, būsiet pirmais, kurš uzzinās, kad Lursoft datu bāzē pieejami jauni dokumenti par interesējošo uzņēmumu, tostarp tiesas lēmumi un spriedumi, statūti, to grozījumi un projekti, sabiedrības/organizācijas protokoli un lēmumi, dalībnieku reģistrs u.c. Ar interesējošajiem dokumentiem varēsiet iepazīties Lursoft.lv mājas lapā.

Dokumentu monitorings nodrošina iespēju saņemt informāciju par dokumentiem, tikko tie ir pieejami Lursoft datu bāzēs.

Lai aktivizētu dokumentu monitoringu:

  1. izvēlaties jau esošu sarakstu vai izveidojiet jaunu;
  2. klikšķiniet uz saites “Monitoringa iestatījumi”;
  3. izvēlaties pakalpojumu “Dokumentu monitorings”, kurā norādiet, kurus notikumus vēlaties monitorēt.

Klientu Portfelis patlaban piedāvā monitorēt personas un uzņēmumus pēc vairāk nekā 80 dažādiem parametriem, kas ļauj vienmēr saņemt aktuālāko informāciju par saviem klientiem un sadarbības partneriem. Piesakoties Klientu Portfeļa monitoringam, aktuālākajai informācijai varēsiet sekot līdzi savā e-pastā, kā arī tiešsaistē Klientuportfelis.lv.

Lai iepazītos ar Klientu Portfeļa sniegtajiem pakalpojumiem, aicinām pieteikties bezmaksas demo izmēģinājumam: https://www.klientuportfelis.lv/register

Papildus informācija:

Par Klientu Portfeli: http://www.lursoft.lv/klientu-portfelis.html

Klientu Portfeļa monitoringi: https://www.klientuportfelis.lv/monitorejamie-notikumi

Likums Par nodokļiem un nodevām: https://www.lursoft.lv/law?act=LISCNVIEW&type=2&headid=333&date=

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.