Lursoft news

Apbalvo konkursa „Ideju kauss 2012” uzvarētājus

2012. gada 5. decembris

Vakar, 4.decembrī, svinīgā ceremonijā tika paziņoti inovatīvā biznesa ideju konkursa „Ideju kauss 2012” uzvarētāji, kuri saņēma gan laba vēlējumus, gan finansiālu atbalstu savu biznesa ieceru īstenošanai.

Šogad konkursa tika pieteiktas 490 idejas, no kurām 183 izcīnīja iespēju piedalīties konkursa 2.kārtā, savukārt no tām par biznesa plāniem pārtapušas 87.

Pirmo vietu un 5 000Ls naudas balvu vakar ieguva Artūra Mucenieka un Viestura Baloža ideja „Klusais skaļrunis”. Inovatīvā elektriskās ģitāras skanda “Klusais skaļrunis” sniegs iespēju mājas apstākļos spēlēt un ierakstīt ģitāras skaņu, netraucējot sava mājokļa iemītniekus un kaimiņus, taču nepieciešamības gadījumā to varēs lietot arī skaļā režīmā – tostarp uz skatuves un mēģinājumu telpās.

Otro vietu un 3 000 Ls naudas balvu saņēma Jevgenijs Leonovs un Jūlija Līne par ideju „RadiMāju”, kas paredz iespēju automātiski ģenerēt ēku arhitektoniskos projektus, savukārt godpilnajā trešajā vietā, kas garantēja 1 000Ls naudas balvu, ierindojās Oskara Putniņa, Jāņa Avotiņa un Jāņa Ankrava ideja „Mablet”. Idejas autori ir nolēmuši piedāvāt interaktīvu rīku jaunam mārketinga tīkla konceptam, ar kura starpniecību var viegli sasniegt konkrētu un izmērāmu mērķauditoriju.

Nominācijā „Eko-inovatīvākā ideja” un 1 000Ls naudas balvu saņēma Ilvijas Jakovinas ideja „Zaļais Zelts” – dabiska un lēta organiskā mēslojuma ražošana substrāta veidā, nodrošinot, ka tas ir viegli iestrādājams augsnē un nesatur ķimikālijas.

Lursoft pasniedza 2 speciālbalvas:

  • biznesa idejai HeadScout, kuru paredzēts izveidot kā web platformu, kas ļautu jauniem profesionāļiem un studentiem iegūt darba pieredzi.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: „Ņemot vērā, ka kvalificētu darbinieku jautājums šobrīd ir aktuāls teju ikvienam darba devējam, saredzam, ka šī biznesa ideja nākotnē varētu kļūt par perspektīvu projektu.”

  • tehnoloģiskajam risinājumam Mablet, kura īstenošanas rezultātā tiktu izveidots  rīks jaunai mārketinga tīkla koncepcijai.

Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: „Saskatam, ka Mablet ideja, kas balstīta uz jaunāko tehnoloģiju izmantošanu, ir ar eksportspējas potenciālu. Mūs piesaistīja šī risinājuma pamatideja, kas ļauj uzrunāt konkrētu un mērogojamu mērķauditoriju.”

Par ideju kausu

Ideju kauss ir biznesa ideju konkurss, kas dod iespēju ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam īstenot savu biznesa ideju un iegūt biznesa sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus un finansējumu. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un sekmēt Latvijas ekonomikas atkopšanos un izaugsmi.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*