Lursoft news

LM plāno aktualizēt Profesiju klasifikatoru

2012. gada 18. maijs

Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus Profesiju klasifikatorā, ņemot vērā saņemtos priekšlikumus par nepieciešamajām izmaiņām tajā.

Saskaņā ar biedrību un komersantu priekšlikumiem plānots precizēt dažu profesiju profesionālās darbības pamatuzdevumus, piemēram, ainavu arhitektūras jomā. Tāpat Profesiju klasifikatorā paredzēts iekļaut jaunas profesijas dažādās jomās, t.sk., profesijas Datorizētās ciparu vadības (CNC) metālapstrādes darbgaldu operators, Acu protēzists (okulārists). Jauno profesiju nosaukumu un kodu, kā arī esošo profesiju kodu izmaiņas ir atspoguļotas pielikumā tabulas veidā.

Vienlaikus Profesiju klasifikatoru paredzēts papildināt ar divdesmit sešiem profesiju standartiem – Datorizētās ciparu vadības (CNC) metālapstrādes darbgaldu operators, Ārējo sakaru struktūrvienības vadītājs, Loģistikas struktūrvienības vadītājs, Loģistikas speciālists, Izstrādājumu projektētājs, Produktu dizainers, Zobārsts, Farmaceits, Radiologa asistents, Karjeras konsultants, Dokumentu sistēmu vadītājs, Instrumentu mūziķis, Komponists, Vokālists, Horeogrāfs, Muzikologs, Tulkotājs, Psihologa asistents, Militārais paramediķis, Datorsistēmu un datortīklu administrators, Aukstumtehnikas speciālists, Banku speciālists, Grāmatvedis (ceturtā līmeņa kvalifikācija), Reklāmas komercdarbības pakalpojumu speciālists, Komercdarbības speciālists un Sociālais aprūpētājs.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta noteikumu projekts Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību. Projekts ceturtdien, 17.maijā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē, tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu var iepazīties LM mājas lapā.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*