Lursoft news

Tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš – 30.aprīlis

2012. gada 26. aprīlis

Lursoft atgādina, ka tuvojas gada pārskatu iesniegšanas termiņš – 30.aprīlis.

Gada pārskatu likuma 66.panta 1.punkts nosaka, ka sabiedrība gada pārskatu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām. Sabiedrībām, kuru bilances kopsumma ir 1 milj.latu, neto apgrozījums 2,4 milj.latu un pārskata gadā vidējais darbinieku skaits bijis 250 (jāatbilst diviem no trim kritērijiem), un uzņēmumiem, kuri ir koncerna mātes sabiedrības, kuras gatavo konsolidēto gada pārskatu, gada pārskati jāiesniedz līdz 31.jūlijam.

Lursoft apkopotā informācija liecina, ka līdz š.g. 26.aprīlim gada pārskatus par 2011.gadu iesniedzis 41 321 subjekts, tai skaitā gan Komercreģistrā, gan Uzņēmumu reģistrā, gan Biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētie.

Līdzīgi kā citus gadus, prognozējams, ka arī šogad visvairāk gada pārskati tiks iesniegti šonedēļ un nākamnedēļ. Šīs nedēļas pirmajās trīs dienās iesniegti 6 475 gada pārskati, taču visaktīvākā bijusi marta pēdējā nedēļa, kad reģistrēti 7 450 jauni pārskati.

No visiem iesniegtajiem gada pārskatiem Lursoft apstrādājis jau 27 662 pārskatus, kas dod iespēju veikt analīzi par uzņēmumu finanšu rādītājiem aizvadītajā gadā.

Pēc Lursoft datiem uz 2012.gada 26.aprīli, pērn uzņēmumu kopējais neto apgrozījums bijis 5,267 miljardi latu, savukārt viena uzņēmuma vidējais apgrozījums bijis 190,42 tūkst.latu. Tas gan ir ievērojami mazāk nekā iepriekšējos gados, taču jāņem vērā, ka liela daļa uzņēmumu savus gada pārskatus vēl tikai iesniegs, līdz ar to kopējie finanšu rādītāji vēl var būtiski mainīties.

Vidējais neto apgrozozījums uz 1 uzņēmumu

Pēc iepriekšējiem diviem gadiem, kas uzņēmējiem bijuši ne tik pozitīvi, 2011.gadā uzņēmumi strādājuši ar peļņu. To apliecina Lursoft apkopotie dati. Pagājušajā gadā uzņēmumu kopējā peļņa pirms nodokļu nomaksas bijusi 199,28 milj.latu, savukārt pēc nodokļiem 138,36 milj.latu. Vidējie viena uzņēmuma zaudējumi pēc nodokļiem pērn bijuši 1,93 tūkst.latu, taču šogad uzņēmumu finanšu rādītāji ievērojami uzlabojušies un vidējā peļņa uz vienu uzņēmumu pēc nodokļiem ir 5,00 tūkst.latu.

Vidējā peļņa/zaudējumi uz 1 uzņēmumu

Informācijai: par 2010.gadu Lursoft digitalizējis 91 195 pārskatus.

Papildu informācija:

Lursoft Gada pārskatu reģistrs: http://www.lursoft.lv/Lursoft_uznemumu_gada_parskatu_registrs.html

Lursoft statistikas par gada pārskatiem: http://www.lursoft.lv/lursoft-statistika/Gada-parskati

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*