Lursoft news

Nosaka izmaiņas akcīzes preču aprites kārtībā

2012. gada 9. februāris

7. februārī Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti tehniska rakstura grozījumi noteikumos par akcīzes preču aprites kārtību, kas mazinās administratīvo slogu komersantiem un uzlabos komercdarbības vidi.

Lai samazinātu administratīvo slogu akcīzes preču apritē iesaistītajiem komersantiem, izstrādātais noteikumu projekts paredz noteikt atvieglotu informācijas sniegšanas kārtību.

Grozījumi veikti arī komercdarbības vides uzlabošanas nolūkā. Lai mazinātu naftas produktu sajaukšanas procesa izmaksas komersantiem, ir precizētas normas, kas nosaka plūsmas metodes izmantošanu degvielas izsniegšanas procesā. Grozījumi nosaka, ka dīzeļdegvielai un benzīnam, to aizstājējproduktiem un komponentiem ir atļauts pievienot attiecīgi biodīzeļdegvielu vai etilspirtu atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Savukārt, lai veicinātu tirgus attīstību, atbalstītu legālo alkoholisko dzērienu tirgu, kā arī veicinātu godīgu konkurenci, paredzēta iespēja realizēt alkoholiskos dzērienus (alu, vīnu un raudzētos dzērienus) promnešanai izlejamā veidā.

Ar noteikumu projektu tiek veikti arī citi tehniska rakstura precizējumi un normas.

Noteikumu projekts pieejams MK mājas lapā

Informāciju sagatavoja: LR Finanšu ministrija

Autors

Lursoft

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*

Ikvienam Lursoft bloga lietotājam ir saistoša Lursoft privātuma politika
Lursoft blogā publicētie pētījumi tiek sagatavoti, lai sniegtu sabiedrībai būtisku informāciju par uzņēmējdarbības, tai skaitā nozares, reģiona attīstības utml. tendencēm. Pētījumu mērķis ir publiskot informāciju, kas skar sabiedrības intereses. Pētījumos tiek norādīts tajos izmantoto datu avots.