Lursoft news

Halloween maģija uzņēmumu nosaukumos – Melnais Pēteris, Alus bārs Spoks, Ķirbītis, Meža gars

2011. gada 31. oktobris

Ar katru gadu Halloween jeb Visu svēto diena kļūst aizvien populārāka – veikalu plauktos jau labu laiku pirms svētkiem iegulst spokainas maskas un cita veida atribūtika, savukārt izklaides vietās tiek organizēti Halloween pasākumi. Lursoft vēlējās noskaidrot, cik populāri šie svētki ir uzņēmumu vidū un vai uzņēmumu nosaukumos tiek ietverti vārdi, kuri saistās ar Visu svēto dienu.

Pēc Lursoft datu bāzu informācijas, Latvijā nav reģistrēts neviens uzņēmums vai organizācija, kuras nosaukumā būtu vārds “Halloween”.

Pēdējos gados arī līdz Latvijai atkļuvusi tradīcija, kad Visu svēto dienas vakarā bērni dodas pie apkārtējo namu kaimiņiem, vaicājot pēc saldumiem, piebilstot, ka gadījumā, ja netiks sagādāti našķi, kaimiņi tiks izjokoti. Lursoft dati liecina, ka Latvijā ir reģistrēts tikai viens uzņēmums, kura nosaukumā ietverts vārds “joks” – V. Pētersona firma JOKS, kurš atrodas Amatas novadā un reģistrēts 1994.gadā, kā arī viens komersants, kura nosaukumā šis vārds minēts daudzskaitlī – I. Mortuļevas individuālais uzņēmums JOKI, kura juridiskā adrese reģistrēta Limbažos.

Uzņēmēju vidū mazliet populārāks ir vārds “spoks”, kurš iekļauts divu uzņēmumu nosaukumos – Jaunpils novadā reģistrētais Leimaņa individuālais uzņēmums SPOKS, kā arī Rēzeknes rajona individuālais uzņēmums ALUS BĀRS-SPOKS. Abi uzņēmumi reģistrēto 90-to gadu sākumā.

Lai arī cik skanīgs vārds būtu “ķirbis”, Lursoft datu bāzēs nav atrodams neviens aktīvs uzņēmums, kuram būtu šāds nosaukums, jāpiebilst gan, ka nosaukums “Ķirbītis” ir diviem uzņēmumiem. Abi atrodas Rīgā.

Visu svēto dienas atribūtikā iederas gan kapsētas, melni tērpi, krusti un gari, tādēļ Lursoft apkopojis arī datus par to, cik populāri šie vārdi ir uzņēmumu un organizāciju nosaukumos.

Kā liecina biznesa kontaktu katalogā zo.lv atrodamā informācija, patlaban aktīvu uzņēmējdarbību veic 3 uzņēmumi, kuru nosaukumā būtu iekļauts vārds „kapsēta”, kā arī ir viens subjekts, kurš ierakstīts Reliģisko organizāciju reģistrā un viens subjekts, kurš reģistrēts Biedrību un nodibinājumu reģistrā.

Gana bieži uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tiek ietverts vārds „gars”. Patlaban katalogā zo.lv atrodami 8 subjekti: Piedzīvojuma Gars, Sporta gars, Meža gars, Cīņas gars, Gars, Garkalnes gars, Gars S, Lielvārdes Evaņģēliskās ticības krustnešu draudze Gars un patiesība.

Gandrīz tikpat bieži dažādu uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tiek lietots vārds „krusts”. Kopumā patlaban Latvijā darbojas 6 organizācijas, kuru nosaukumos ir vārds „krusts” (piemēram, Latvijas Sarkanais krusts, Zilais krusts, Latvijas Zaļais krusts) un divi uzņēmumi.

No visiem apskatītajiem vārdiem, kas ne vien saistās ar Halloween svētkiem, bet arī ir gana populārs uzņēmēju vidū, ir vārds „melns”. Latvijā reģistrēti 4 uzņēmumi, kuru nosaukumos iekļauts šis vārds un 8 komersanti, kuru nosaukumos ietverts vārds „melnais”, piemēram, Melnais piens, Melnais knābis, Kaķis melnais, Melnais Pēteris, Melnais vilks, Melnais lotoss, Melnais ahāts.

Kā ikkatri svētki, arī Visu svēto diena saistās ar sava veida maģiju – pēc kontaktu kataloga zo.lv datiem, kopskaitā Latvijā darbojas 11 uzņēmumi, kuru nosaukumos būtu iekļauts vārds „maģija”, piemēram, Tējas maģija, Paklāju maģija, Uguns maģija, Auto maģija u.c.

Papildu informācija:

Lursoft datu bāzes: www.lursoft.lv

Biznesa kontaktu katalogs zo.lv: www.zo.lv

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

*